У межах моніторингової місії команда БФ «Схід SOS» відвідала Харківську область

У межах моніторингової місії команда Благодійного фонду «Схід SOS» відвідала міста Харків, Ізюм і Чугуїв, селище Докучаєвське, села Липчанівка та Кам’янка.

Під час візитів ми побували й у першій в Україні підземній школі в Харкові. Там у 2 зміни навчаються діти з різних закладів освіти міста. Упродовж дня уроки можуть відвідувати 900 осіб. Приміщення складається з 20 класних кімнат з інтерактивними дошками, є й комп’ютерний клас. Крім того, школа доступна для дітей з інвалідністю.

Офлайн-навчання проходить також у класах «Метрошколи», що розташована на 5 станціях метро. Учні відвідують класи декілька разів на тиждень, в інші ж дні навчають онлайн. У 2023/24 навчальному році у «Метрошколі» навчалися понад 2 000 здобувачів.

«Армія рф постійно обстрілює місто керованими авіабомбами та крилатими ракетами, відновити навчання в звичайному режимі неможливо. Діти потребують живого спілкування зі вчителями та однолітками, тож спочатку організували освітній процес у метро, а згодом реалізували проєкт з облаштування підземної школи. Спілкуючись із освітянами Запоріжжя та Харкова ми дізналися, що планується розбудова мережі закладів освіти під землею, це дозволить налагодити освітній процес у прифронті, що відбуватиметься в безпечному середовищі», – зазначила членкиня правління фонду Оксана Куянцева.

У зв’язку з посиленими обстрілами Вовчанської та Липецької громад, від 10 травня проводиться масова евакуація населення. За цей час військові, поліцейські та волонтери допомогли покинути небезпеку близько 12 000 людям. Натомість армія рф прицільно атакує евакуаційні екіпажі дронами, що ускладнює процес надання допомоги.

У Харкові та Докучаєвському команда побувала в пункті прийому врятованих і шелтері на базі гуртожитків закладів освіти, в які поселяють людей зі прифронту. Однією з найгостріших проблем залишається брак місць для представників маломобільних груп, а також забезпечення їх засобами для пересування.

Чимало гуртожитків «законсервовані» з часів пандемії та не розраховані на проживання людей старшого віку та осіб з інвалідністю, там немає кухонь з технікою для приготування та зберігання їжі, душових кабін, пралень, туалети потребують ремонту, у кімнатах бракує меблів, а в багатоповерхівках не працюють ліфти.

Евакуйовані розповідають, що через обстріли з боку рф люди виходять із населених пунктів пішки, дорогою їх зустрічають евакуаційні екіпажі. На новому місці переселенці потребують психосоціальної та юридичної підтримки. Більшість із них виїжджає з невеликих сіл, тож є гостра потреба в соціалізації та індивідуальному кейс-менеджменті.

За результатами виїздів буде сформований звіт, розроблені рекомендації для національних і міжнародних надавачів допомоги.

Моніторингова місія реалізована БФ «Схід SOS» у межах проєкту «Підтримка постраждалих від війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки ЄС.

Новини