Документування

Місія та мета

Восток-SOS здійснює збір і документування фактів порушень прав людини і гуманітарного права, що були скоєні у контексті збройного конфлікту на сході України: незаконних арештів, незаконного позбавлення волі, вбивств, катувань, переслідувань через політичні та релігійні переконання, обстрілів цивільних об’єктів, обстрілів із житлових масивів, тощо.

Також ми здійснюємо моніторинг ситуації в сфері прав людини на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Ми надаємо допомогу родичам зниклих безвісти, колишнім полоненим та їхнім сім’ям.

ІСТОРІЯ

ДОСЯГНЕННЯ

Наталія Каплун

Координаторка програм із документування

До команди Схід SOS долучилася влітку 2016 року у якості операторки закритої бази даних коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”, співзасновником якої є Схід SOS й спочатку брала участь у коаліційних проєктах – знайомилася з досвідом документування воєнних злочинів та створювала бази даних громадських організацій, що працювали й продовжують працювати зі збройним конфліктом на Балканах, в рамках проєкту  «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу»  за підтримки німецької організації KURVE Wustrow. Крім цього, брала участь у створенні документальної виставки «На зламі», а також є авторкою  кількох розділів у збірках аналітичних звітів “Жити всупереч” та  «Місто, з якого почалась війна», присвячених проблемам цивільного населення під час війни. 

Марія Білякова

Соціальна працівниця, документаторка

Активна учасниця Євромайдану в Луганську. З червня 2014 року розпочала співпрацю з командою Схід SOS у якості SMMниці в інтернет-виданні informator.media.

У 2017 доєдналась до команди документаторів порушень прав людини і почала фіксувати воєнні злочини для передачі іформації у національні слідчі органи та у міжнародні суди.

У рамках проєкту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу»  за підтримки німецької організації KURVE Wustrow, брала участь у зборі інформації для збірки “Жити всупереч”, створенні виставки «На зламі», а також книжки про життя окупованого Слов’янська «Місто, з якого почалась війна».

З 2018 року і донині надає соціальну підтримку колишнім полоненим, їхнім сім’ям, а також рідним безвісти зниклих.

Новини