Фестиваль думок

Фестиваль думок – традиційний інтелектуальний фестиваль Донбасу

Фестиваль – відкрита платформа для обговорення соціально важливих питань, де кожен може озвучити свою думку або отримати зворотній зв’язок.

ІСТОРІЯ

Як все починалося?

Фестиваль думок відбувається у Сєвєродонецьку щовересня. Ідея створити такий фест в Україні належить партнерам Схід SOS з естонської організації Mondo. У них подібний захід arvamusfestival охоплює майже всю країну, а його зменшена копія у 2017 вперше відбулася у Луганській області.

Тоді народилося і чітке бачення того, яким має бути цей фестиваль у нас. Під час нього Сєвєродонецьк стає магнітом для людей зі всієї України та можливістю розвивати регіон через цікавий культурно-освітній захід.

З досвідом Фестивалю думок в Естонії можна ознайомитися на сайті  

Як це відбувається?

Збір тем: Щоб зрозуміти, що найбільше турбує суспільство, за декілька місяців до початку Фестивалю ми збираємо теми від усіх охочих. Цей формат дозволяє кожному та кожній запропонувати важливу для нього чи міста тематику чи експерта та долучитися до організації фесту. Ми говоримо про все: освіту, реформи, організацію міського простору, впровадження законодавчих ініціатив, фотографію, кіно, спорт, мистецтво, екологію чи будь-що інше, що турбує суспільство прямо зараз.

Пошук експертів та експерток: Для обговорення обраних тем ми запрошуємо лідерів думок, професіоналів цієї справи або представників влади, котрі можуть просто розказати про складне, дати відповідь на запитання учасників дискусій та, почувши запит, спробувати вирішити наявну проблему.

ЯК ЦЕ ВІДБУВАЛОСЯ

ЯК З НАМИ ЗВ’ЯЗАТИСЯ

Юлія Красільникова [email protected] (097) 144 06 58

Юлія Кішенко [email protected], (099) 078 46 66

Фестиваль думок у Facebook – https://www.facebook.com/opinionfestival

Відео Фестивалю думок https://www.youtube.com/playlist?list=PLpyo5NBN1HOEHacy0EEkuotPg-lADjP4G

ДРУЗІ ТА ПАРТНЕРИ ФЕСТИВАЛЮ

MTÜ Mondo

UA: ДОНБАС і UA: українське радіо Пульс.

Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» 

Democracy Reporting International Ukraine 

Ресурсний центр ГУРТ 

Українська Гельсінська спілка з прав людини

ВНУ ім. Даля 

Освітній дім прав людини – Чернігів

Libereco – Partnership for human rights

Чеський центр 

Міністерства закордонних справ Чеської республіки

Міністерства закордонних справ Естонії 

Посольство Швейцарії в Україні

Посольство Естонії Київ

ГО “Дім чотирилапи”

ДНЗ ЛЦПТО ДСЗ

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація

Юлія Красільникова

Координаторка Фестивалю Думок

Громадська та культурна активістка з Луганська. З 2009 року працювала у луганських громадських організаціях “Стан”, “СЦГІ” та Правозахисний центр “Поступ”. У травні 2014 року після вимушеного переселення з Луганська Юля стала однією зі співзасновників волонтерської ініціативи Схід SOS. Завдяки її енергії отримали поштовх для розвитку п’ять важливих напрямків роботи організації. У найгарячіші місяці 2014 року Юля заснувала напрямок гуманітарного реагування і очолювала його у 2014-2015 роках. Наприкінці 2014 року Юля створила та очолила команду документаторів, які відтоді до сьогодні збирають інформацію про воєнні злочини та передають її у національні слідчі органи та міжнародні суди. Завдяки зусиллям Юлі у 2017 році у Сєвєродонецьку відбувся перший Фестиваль Думок, який згодом став головним інтелектуальним та діалоговим заходом сходу України. У 2020-2021 роках Юля очолила освітній напрямок Схід SOS. Він спрямований на розбудову нових інституцій громадянського суспільства у регіоні конфлікту та впровадження демократичної культури на сході України. У 2014-2017 роках Юля була членкинею Ради організації, а з 2019 по 2021 рік очолювала її. У вересні 2021 року одноголосним рішенням Ради Юлія Красільникова обрана Виконавчою директоркою фонду Схід SOS.

Юлія Кішенко

Координаторка Фестивалю Думок

Юлія була активною учасницею Євромайдану в місті Луганськ. У команді Схід SOS майже від заснування. Спочатку працювала на гуманітарній гарячій лінії, а згодом як співкоординаторка гуманітарного напрямку, де вона опікувалась пошуком ресурсів для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Є авторкою інтеграційних проєктів для тимчасово переміщених осіб  “Тримай баланс” та “ВостокДом”. З 2016 року координаторка новоствореного освітнього напрямку. За час роботи провела сотні освітніх заходів у яких взяли участь тисячі учасників. Нею було побудовано мережу шкіл Луганської області для проєкту “Глобальна освіта – знаємо права людини”. також Юлія є співкоординаторкою Фестивалю думок, який вже п’ять років поспіль відбувається в Сєвєродонецьку та збирає тисячі людей. 

Новини