Правова допомога

Місія та мета

Команда юристів допомагає у питаннях в’їзду на тимчасово окуповані території України та виїзду з них, захисту своїх прав і законних інтересів, складання правових документів (заяв, запитів на інформацію, позовів).

Громадські приймальні юристів Восток SOS працюють у Києві, Рубіжному і Сєвєродонецьку. 

Отримати консультацію також можна за телефонами “гарячих ліній” та e-mail: [email protected].

За час роботи організації ми надали понад шістдесят тисяч консультацій, склали більше п’яти тисяч юридичних документів в інтересах ВПО та їх близьких.

ІСТОРІЯ

ДОСЯГНЕННЯ

Данііл Попков

Координатор юридичного напрямку

Закінчив НЮУ ім. Ярослава Мудрого, де під час долучився до правозахисної діяльності волонтером Громадської приймальні ХПГ. Організатор ‘Міжнародного марафону написання листів’ Amnesty International у м. Харкові (2014). Вивчав філософію у Франкфуртському університеті. Приєднався до команди взимку 2020 року, надаючи безоплатну юридичну допомогу постраждалим від російської агресії, беручи участь у моніторингових місіях дотримання прав людини на сході України, а також долучаючись до адвокаційних та аналітичних активностей організації. Улітку 2021 обраний координатором юридичного напрямку і членом правління Восток SOS

 

Тетяна Петрова

Юристка

До початку збройного конфлікту на Донбасі працювала у правоохоронних органах та державних установах. У 2014 році вимушена була поїхати з тимчасово окупованих територій у м. Маріуполь Донецької області. З червня 2016 року приєдналась до команди Восток SOS. Працює в юридичному напрямку, надаючи безоплатну юридичну допомогу постраждалим від збройного конфлікту та місцевим жителям, що опинились у скрутних життєвих обставинах, Консультує охочих по телефону “гарячої лінії”. Основний напрямок діяльності – перетин лінії розмежування (надання консультацій щодо порядку перетину, допомога у складанні необхідних документів). Неодноразово брала участь у команді моніторів щодо дотримання прав людини безпосередньо на КПВВ та у населених пунктах уздовж лінії розмежування.

Яна Шинкаренко

Юристка

До 2014 року жила в Донецьку, працювала юристкою у ГО “Спарта”. У 2014 році виїхала з тимчасово окупованих територій у м.Маріуполь Донецької області. З 2014 по 2016 рік була волонтером місії Dorcas та Caritas. У червні 2016 року доєдналася до команди Восток SOS  та працює в юридичному напрямку. На даний час надає безоплатну юридичну допомогу постраждалим від збройного конфлікту та місцевим жителям, що опинились у скрутних життєвих обставинах. Крім цього, коснсультує по телефону “гарячої лінії”. Бере участь у моніторінгу щодо дотримання прав людини безпосередньо на КПВВ.

Сергій Шпілєвий

Юрист

Має вищу юридичну освіту. Начався у Луганському інституті внутрішніх справ МВС України. З вересня 2014 по травень 2015 був керівником Центру безоплатної правової допомоги і секретарем Громадської Ради при Рубіжанському виконкомі.

У листопаді 2015 року долучився до команди юристів Восток-SOS, де одним з перших в Україні розпочав успішну судову практику визнання фактів народження та смерті на тимчасово окупованих територіях до внесення змін до ЦПК України.

За період співпраці з організацією надав тисячі юридичних консультацій постраждалим від російської агресії по всій Україні, склав сотні успішних позовів на захист їхніх прав. Практика Сергія не обмежуються певною категорію справ і включає всі можливі проблеми ВПО: від оформлення майна і пенсій до оскарження штрафів за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та порядок виїзду з неї.

Разом з колегами з психологічного та гуманітарного напрямків організації систематично їздить у населенні пункти поблизу лінії розмежування, надаючи юридичну допомогу місцевим жителям. Також бере участь у моніторингах порушень прав людини на КПВВ Зокрема, завдяки зусиллям команди з 19 березня 2021 року на КПВВ “Станиця Луганська” працює державний пункт безкоштовного експрес тестування.

 

Новини