Громадянська освіта

Місія та мета

Важливим напрямком нашої діяльності є розвиток громадянського суспільства для утвердження демократичних цінностей і прав людини шляхом проведення освітніх та культурно-мистецьких заходів, здійснення менторського супроводу ініціатив місцевих громад.

Завдання напрямку:

  • Ми працюємо над розвитком громадянського суспільства, мережі центрів активності, посилення кваліфікації та самоорганізації політично активних громадян в регіоні конфлікту.
  • Посилюємо потенціал локальних активістів для громадського контролю за владою.
  • Посилюємо професіоналізм і потенціал представників влади в регіоні конфлікту через практики неформальної освіти.
  • Посилюємо потенціал освітніх інституцій (середніх шкіл) в регіоні конфлікту, ведення практик неформальної освіти.
  • Інформуємо суспільство про гуманітарну та соціокультурну ситуації в регіоні конфлікт.

ІСТОРІЯ

ДОСЯГНЕННЯ

Ксенія Синєокова

Координаторка освітніх програм

До знайомства з Восток SOS Ксенія працювала на Донбасі в освітньо-культурному проєкті, спрямованому на розвиток культури в маленьких містах і селах України. Восени 2020 року під час масових пожеж на Луганщині долучилась до команди Восток SOS у якості волонтерки, а вже згодом почала працювати в освітньому напрямку як івент-менеджерка. Зараз Ксенія є координаторкою освітніх проєктів, одними із яких є “Вчителі-волонтери Луганщини”. Його мета – покращення рівня освіти дітей в прифронтових школах, та проєкту з розвитку цифрових компетенцій вчителів, що впроваджується у співпраці з естонською організацією “MONDO”.

Юлія Кішенко

Менеджерка освітніх програм

Юлія була активною учасницею Євромайдану в місті Луганськ. У команді Восток SOS майже від заснування. Спочатку працювала на гуманітарній гарячій лінії, а згодом як співкоординаторка гуманітарного напрямку, де вона опікувалась пошуком ресурсів для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Є авторкою інтеграційних проєктів для тимчасово переміщених осіб  “Тримай баланс” та “ВостокДом”. З 2016 року координаторка новоствореного освітнього напрямку. За час роботи провела сотні освітніх заходів у яких взяли участь тисячі учасників. Нею було побудовано мережу шкіл Луганської області для проєкту “Глобальна освіта – знаємо права людини”. також Юлія є співкоординаторкою Фестивалю думок, який вже п’ять років поспіль відбувається в Сєвєродонецьку та збирає тисячі людей. 

У 2014-2021 роках Юля обиралася членкинею Ради організації, а в 2019 році була її Головою. Юлія має досвід роботи як в практичній площині, часто виїжджає в “поля”, спілкується з бенефіціарами в прифронтових населених пунктах.

Світлана Баннікова

Менеджерка освітніх програм

Приєдналася до команди Восток SOS у квітні 2016 року. Спочатку працювала операторкою гарячої лінії. Надавала консультації з різноманітних питань та займалась пошуком ресурсів для допомоги. З лютому 2017 розпочала роботу в освітньому напрямку як івент-менеджерка. Проводила творчі майстер-класи для дітлахів.  Брала участь у підготовці  фестивалів  “32 травня” та “Фестиваль думок”.  Викладала у Сєвєродонецькому Хабі Восток SOS робототехніку LEGO Education та LEGO BOOST. У 2018 році координувала менторську програму для підприємців. Уже п’ятий рік поспіль є однією з співорганізаторок освітньої програми для дітей “Модель ООН” в Луганській області. Нині продовжує координутвати освітні проєкти у фонді та працює з мережею шкіл Луганської області “Глобальна освіта – знаємо права людини”.

Новини