Юлія Красільникова

Виконавча директорка

Громадська та культурна активістка з Луганська. З 2009 року працювала у луганських громадських організаціях “Стан”, “СЦГІ” та Правозахисний центр “Поступ”. У травні 2014 року після вимушеного переселення з Луганська Юля стала однією зі співзасновників волонтерської ініціативи Схід SOS. Завдяки її енергії отримали поштовх для розвитку п’ять важливих напрямків роботи організації. У найгарячіші місяці 2014 року Юля заснувала напрямок гуманітарного реагування і очолювала його у 2014-2015 роках. Наприкінці 2014 року Юля створила та очолила команду документаторів, які відтоді до сьогодні збирають інформацію про воєнні злочини та передають її у національні слідчі органи та міжнародні суди. Завдяки зусиллям Юлі у 2017 році у Сєвєродонецьку відбувся перший Фестиваль Думок, який згодом став головним інтелектуальним та діалоговим заходом сходу України. У 2020-2021 роках Юля очолила освітній напрямок Схід SOS. Він спрямований на розбудову нових інституцій громадянського суспільства у регіоні конфлікту та впровадження демократичної культури на сході України. У 2014-2017 роках Юля була членкинею Ради організації, а з 2019 по 2021 рік очолювала її. У вересні 2021 року одноголосним рішенням Ради Юлія Красільникова обрана Виконавчою директоркою фонду Схід SOS.

Катерина Скрипова

Голова Правління. Координаторка гуманітарного напрямку

Іветта Кузьміна

Членкиня правління.

Співзасновниця ГО «ПЦ «Поступ» та БО «БФ «Схід-СОС». У передвоєнному Луганську Іветта займалася правозахисною діяльністю. З  березня 2009 року приєдналася до команди першої та єдиної в Україні мережі правозахисних дитячих центрів. Була активістами Громадського сектору Євромайдану у Луганську. В Кінці квітня була змушена покинути Луганськ разом із командами Правозахисного центру “Поступ” , Кримського правозахисного центра “Дія” та активістами Громадського сектору Євромайдану у Луганську заснували ініціативу Схід SOS.

Із перших днів ініціативи працювала та розбудовувала цілодобову “гарячу лінію” Схід SOS. Була однією з ініціаторок відкриття гуманітарно напрямку організації, що допомагала  людям, які вимушено покинули свої домівки через війну.

З дня заснування фонду є бухгалтерко проєктів фонду. Приймає активну участь у розвитку фонду.

Оксана Куянцева

Членкиня правління. Координаторка відділу PR і комунікацій

Євгенія Ткачук

Членкиня правління. Координаторка гарячої лінії та евакуації

Майя Кузьміна

Членкиня правління. Менеджерка проєктів

Євген Голованевський

Координатор напряму відбудови

Наталія Каплун

Координаторка напряму документування

До команди Схід SOS долучилася влітку 2016 року у якості операторки закритої бази даних коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”, співзасновником якої є Схід SOS й спочатку брала участь у коаліційних проєктах – знайомилася з досвідом документування воєнних злочинів та створювала бази даних громадських організацій, що працювали й продовжують працювати зі збройним конфліктом на Балканах, в рамках проєкту  «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу»  за підтримки німецької організації KURVE Wustrow. Крім цього, брала участь у створенні документальної виставки «На зламі», а також є авторкою  кількох розділів у збірках аналітичних звітів “Жити всупереч” та  «Місто, з якого почалась війна», присвячених проблемам цивільного населення під час війни. 

Зараз Наталя є координаторкою напрямку документування порушень прав людини у ході збройного конфлікту в Україні.

Ксенія Синєокова

Координаторка освітніх програм

До знайомства з Схід SOS Ксенія працювала на Донбасі в освітньо-культурному проєкті, спрямованому на розвиток культури в маленьких містах і селах України. Восени 2020 року під час масових пожеж на Луганщині долучилась до команди Схід SOS у якості волонтерки, а вже згодом почала працювати в освітньому напрямку як івент-менеджерка. Зараз Ксенія є координаторкою освітніх проєктів, одними із яких є “Вчителі-волонтери Луганщини”. Його мета – покращення рівня освіти дітей в прифронтових школах, та проєкту з розвитку цифрових компетенцій вчителів, що впроваджується у співпраці з естонською організацією “MONDO”.

Катерина Храпович

Координаторка відділу комунікації та PR

Олександра Чугунова

Менеджерка з комунікації та PR

Народилася та жила у місті Донецьк до 2014 року. Приєдналася до команди Схід SOS за декілька місяців до повномасштабного вторгнення як SMMниця. Отримує вищу освіту за спеціальністю політологія. Була членкинею громадських організацій ФРІ та Солідарна Молодь. Випускниця програм Access та FLEX

Ірина Васильєва

Менеджерка гуманітарних програм

Ірина доєдналася до Схід SOS у якості волонтерки в соціально-психологічному проєкті «Тримай баланс». У 2017 року розпочала роботу на «гарячій лінії» і згодом стала менеджеркою зі соціальної  роботи, зокрема беручи участь гуманітарних місія з доставки гуманітарних вантажів у прифронтові населені пункти Луганської та Донецької областей. З 2019 року працювала в гуманітарних проектах «Diakonіe», «Тріангль», «DRA», та «Libereco». Надавала соціальну підтримку та гуманітарну допомогу постраждалим під час пожеж у Луганській області у липні та  жовтні 2020 року.  Наразі продовжує допомагати людям, які потрапили в тяжкі життєві обставини:  це люди з онко захворюванням, діти з інвалідністю та люди передпенсійного віку, які втратили роботу у зв’язку з військовим конфліктом та пандемією (Covid-19).

Світлана Агаджанян

Менеджерка гуманітарних програм

Денис Гедрович

Менеджер гуманітарних програм

Ганна Антоненко

Менеджерка гуманітарних програм

До повномасштабного вторгнення росії в Україну, 17 років працювала керівником поштового відділення в м. Лисичанськ Луганської області. Евакуювавшись до Ужгороду доєдналась до команди Схід SOS у якості операторки Гарячої лінії.

Оксана Колесник

Менеджерка гуманітарних програм

Костянтин Шаповалов

Менеджер гуманітарних програм, оператор Гарячої лінії

Юлія Кішенко

Координаторка освітнього напряму

Юлія була активною учасницею Євромайдану в місті Луганськ. У команді Схід SOS майже від заснування. Спочатку працювала на гуманітарній гарячій лінії, а згодом як співкоординаторка гуманітарного напрямку, де вона опікувалась пошуком ресурсів для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Є авторкою інтеграційних проєктів для тимчасово переміщених осіб  “Тримай баланс” та “Восток Дом”. З 2016 року координаторка новоствореного освітнього напрямку. За час роботи провела сотні освітніх заходів у яких взяли участь тисячі учасників. Нею було побудовано мережу шкіл Луганської області для проєкту “Глобальна освіта – знаємо права людини”. також Юлія є співкоординаторкою Фестивалю думок, який вже п’ять років поспіль відбувається в Сєвєродонецьку та збирає тисячі людей. 

У 2014-2021 роках Юля обиралася членкинею Ради організації, а в 2019 році була її Головою. Юлія має досвід роботи як в практичній площині, часто виїжджає в “поля”, спілкується з бенефіціарами в прифронтових населених пунктах.

Світлана Баннікова

Менеджерка освітніх програм

Приєдналася до команди Схід SOS у квітні 2016 року. Спочатку працювала операторкою гарячої лінії. Надавала консультації з різноманітних питань та займалась пошуком ресурсів для допомоги. З лютому 2017 розпочала роботу в освітньому напрямку як івент-менеджерка. Проводила творчі майстер-класи для дітлахів.  Брала участь у підготовці  фестивалів  “32 травня” та “Фестиваль думок”.  Викладала у Сєвєродонецькому Хабі Схід SOS робототехніку LEGO Education та LEGO BOOST. У 2018 році координувала менторську програму для підприємців. Уже п’ятий рік поспіль є однією з співорганізаторок освітньої програми для дітей “Модель ООН” в Луганській області. Нині продовжує координутвати освітні проєкти у фонді та працює з мережею шкіл Луганської області “Глобальна освіта – знаємо права людини”.

Марія Білякова

Документаторка. Соціальна працівниця

Активна учасниця Євромайдану в Луганську. З червня 2014 року розпочала співпрацю з командою Схід SOS у якості SMMниці в інтернет-виданні informator.media.

У 2017 доєдналась до команди документаторів порушень прав людини і почала фіксувати воєнні злочини для передачі іформації у національні слідчі органи та у міжнародні суди.

У рамках проєкту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу»  за підтримки німецької організації KURVE Wustrow, брала участь у зборі інформації для збірки “Жити всупереч”, створенні виставки «На зламі», а також книжки про життя окупованого Слов’янська «Місто, з якого почалась війна».

З 2018 року і донині надає соціальну підтримку колишнім полоненим, їхнім сім’ям, а також рідним безвісти зниклих.

Тетяна Петрова

Юристка. Документаторка

До початку збройного конфлікту на Донбасі працювала у правоохоронних органах та державних установах. У 2014 році вимушена була поїхати з тимчасово окупованих територій у м. Маріуполь Донецької області. З червня 2016 року приєдналась до команди Схід SOS. Працює в юридичному напрямку, надаючи безоплатну юридичну допомогу постраждалим від збройного конфлікту та місцевим жителям, що опинились у скрутних життєвих обставинах, Консультує охочих по телефону “гарячої лінії”. Основний напрямок діяльності – перетин лінії розмежування (надання консультацій щодо порядку перетину, допомога у складанні необхідних документів). Неодноразово брала участь у команді моніторів щодо дотримання прав людини безпосередньо на КПВВ та у населених пунктах уздовж лінії розмежування.

Яна Шинкаренко

Юристка, документаторка

До 2014 року проживала в Донецьку, працювала юристкою у ГО “Спарта”. У 2014 році виїхала з тимчасово окупованих територій у м.Маріуполь Донецької області. З 2014 по 2016 рік була волонтером місії Dorcas та Caritas. У червні 2016 року доєдналася до команди Схід SOS  та працює в юридичному напрямку. На даний час надає безоплатну юридичну допомогу постраждалим від збройного конфлікту та місцевим жителям, що опинились у скрутних життєвих обставинах. Крім цього, коснсультує по телефону “гарячої лінії”. Бере участь у моніторінгу щодо дотримання прав людини безпосередньо на КПВВ.

Русана Дика

Психологиня

Доєдналася до команди фонду у лютому 2017 року та почала працювати як практична психологиня. У рамках проекту «Дьяконі» заснувала клуб дитячої психології для дітей дошкільного віку та їхніх батьків «Ухтышка», а також психологічний клуб для дорослих «Довіра».  Працювала на гарячій лінії, надаючи психологічну та соціальну підтримку.  Проводила психологічні тренінги, семінари, арт-терапевтичні заняття для батьків з дітьми, для вчителів і старшокласників, для людей похилого віку, у селах та містах вздовж лінії розмежування Луганської та Донецької областей. У команді психологів займалась розробкою методичного матеріалу для проекту ЮНІСЕФ «Знаю-Дію-Змінюю».

Наразі займається індивідуальними консультаціями та психо-соціальним супроводом постраждалих від військового конфлікту, ВПО та місцевих мешканців. Крім цього, проводить психологічні клуби для підлітків та дорослих, працює у складі мобільних бригад надаючи планову та екстрену допомогу.

Ксенія Денисенко

Операторка Гарячої лінії

Після закінчення Підгорівського ліцею Старобільського району вступила до ХНУВС де через 2 місяця навчання забрала документи. До 24 лютого працювала онлайн у різних сферах та планувала своє життя на сході України. 

Але після настання повномасштабної фази російської війни була змушена переїхати до Ужгорода, де дізналася про Схід SOS та долучилася у якості волонтерки на гарячу лінію. Наразі працює операторкою та надає людям консультації з питань отримання гуманітарної допомоги та еакуації. 

Валерія Рудейчук

Операторка Гарячої лінії

Студентка юридичного факультету Харківського Національного Університету імені В.Н. Каразіна. До початку повномасштабного вторгнення входила до складу студентського самоврядування: займалася презентацією університету для місцевих та регіональних організацій, проводила заходи для студентів. 

 

Наразі є операторкою кол-центру та частково долучається до роботи евакуаційного відділу. Приймає вхідні дзвінки, а також надає консультативну підтримку для постраждалих від російської агресії.

Олександр Шманьов

Логіст гуманітарного напрямку

Сергій Кондратьєв

Системний адміністратор

Ярослав Корнієнко

Координатор напряму евакуації

Юлія Матвійчук

Координаторка з адвокаційних питань

Юлія Матвійчук

Координаторка з адвокаційних питань