Документатори БФ «Схід SOS» опанували OSINT-навички

У квітні 2024 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» відвідала тренінг зі проведення OSINT-розслідувань. Це поширений метод збору та аналізу інформації з відкритих джерел, адже будь-яка подія залишає по собі цифровий слід. Застосування цих методів у документуванні дозволяє верифікувати свідчення очевидців і постраждалих, знайти фото та відео з місця подій, а також ідентифікувати злочинців.

Впродовж 3 днів документатори БФ «Схід SOS» опановували методи роботи з відкритими джерелами: вчилися встановлювати геолокації, визначати час, коли було знято фото або відео, познайомилися зі програмами, які дозволяють зібрати інформацію про оточення, інтереси та коло спілкування конкретної людини.

«Навичка розвідки з відкритих джерел є вкрай важливою. Водночас на першому місці має бути цифрова безпека, адже окупанти теж мають доступ до цих ресурсів. Ми впроваджуватимемо в повсякденну діяльність OSINT-практики, але пам’ятатимемо й про безпеку команди та людей, яким допомагаємо», – зазначила координаторка напряму Наталя Каплун. 

Нагадаємо, БФ «Схід SOS» від 2014 року документує воєнні злочини заради встановлення правосуддя та забезпечення права на правду. Від 24 лютого 2022 року команда записала понад 600 історій і задокументувала близько 700 випадків ймовірних воєнних злочинів. Документування здійснюється у межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки ЄС.

Новини