10 років БФ «Схід SOS»: напрям документування, що 10 років фіксує міжнародні злочини

З нагоди десятиріччя Благодійного фонду «Схід SOS» ділимося історією напряму документування, що упродовж 10 років фіксує міжнародні злочини, що вчинені в умовах збройного конфлікту. Активісти та активістки Євромайдану у місті Луганськ, які стали засновниками БФ «Схід SOS», вимушено покинули рідне місто через загрозу переслідувань. Напрям виник водночас із заснуванням фонду. 

Від 2014 року рф систематично порушує норми міжнародного гуманітарного права. БФ «Схід SOS» збирає інформацію про воєнні злочини та злочини проти людяності від осіб, які постраждали через російське вторгнення в Україну. Документатори провели 633 інтерв’ю та зафіксували 748 ймовірних злочинів. 

Крім того, напрям представив 3 аналітики («Впровадження найкращих практик здійснення правосуддя в умовах збройного конфлікту», «Зміна демографічного складу населення на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей», «Воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені проти цивільного населення в Україні, 2022 рік»). Нині готується ще одна щодо проблем представників маломобільних груп населення, які проживають у зоні бойових дій. 

Документатори фіксують зокрема й злочини проти мешканців Маріуполя, збирають історії вчителів і громадських активістів Луганської області. Напрацьованими матеріалами команда ділиться зі прокуратурою та Міжнародним кримінальним судом. 

Якщо ви стали свідком воєнних злочинів, звертайтеся на електронну адресу [email protected]

Нагадаємо, з нагоди дня народження фонду ми розповідаємо про всі напрями БФ «Схід SOS», що допомагають жителям України. Наша головна мета – вкотре нагадати про зусилля людей, які сміливо рятують і підтримують інших. Дякуємо, що залишаєтеся з нами та довіряєте. 
Допомагаємо разом!

Новини