Луганчанка Катерина Скрипова про громадський спротив проти окупації рф: «Ми були за єдність України»

Катерина Скрипова – голова правління та координаторка гуманітарного напряму Благодійного фонду «Схід SOS». Вона народилася в Луганську, закінчила аграрний університет за спеціальністю «ветеринар». Працювала в кінно-спортивному центрі. У 2013 році долучилася разом із чоловіком до луганського Євромайдану. 

«Мітинги проходили біля памʼятника Тарасу Шевченку. Серед присутніх було багато знайомих, як-от Юлія Красільникова, Юлія Кішенко, Костянтин Реуцький, Олексій Біда», – розповіла вона. 

Крім протестів, активісти водночас організовували заходи. Під час одного з таких зʼявилися провокатори з рф. Попри всі виклики, люди збиралися до зими 2014 року. Революція гідності закінчилася зміною влади. 

«На короткий період з’явилася надія, що ми перемогли… Що треба щось робити для закріплення результатів. Проте почалася окупація Криму, а в березні рф почала захоплювати Луганськ», – зауважила Катерина.

Події 2014 року вкотре підтвердили, що на сході жили та живуть українці, які засуджують жорстокі дії росії. У Луганську також відбулася низка мітингів щодо звільнення Криму. 

«Перша велика сутичка зі проросійськими структурами сталася 9 березня. Потім окупанти захопили місцеву ОДА. Було видно, що місто хочуть забрати силою. Напередодні, 6 квітня, захопили будівлю СБУ. Всі зрозуміли, що відбувається щось глобальне», – зазначила вона.

Після цього з боку рф почалися переслідування та викрадення активістів. 29 квітня 2014 року Катерина виїхала з міста зі близькими. Тоді ж у Києві зародився БФ «Схід SOS», аби допомагати вимушеним переселенцям. 

Детальніше про діяльність Катерини та боротьбу активістів читайте в матеріалі від «Східний варіант»

Новини