11 пріоритетних кроків на 2024 рік: захист прав людини в умовах повномасштабної війни

Коаліція організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, напрацювала 11 кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік. У Києві до презентації матеріалів долучилася й координаторка з адвокаційних питань Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Матвійчук.

Понад 10 років ми є свідками проявів збройної агресії рф проти України. В умовах окупації залишаються частини Харківської, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Донецької, Луганської областей, а також Автономна Республіка Крим і місто Севастополь. Внаслідок жорстокої війни постраждали десятки тисяч жителів України, мільйони вимушено покинули країну та шукали прихистку за кордоном. 

«Наразі благодійні фонди та громадські організації вичерпують ресурси щодо пошуку та підготовки приміщень для подальшого розміщення осіб з інвалідністю та осіб старшого віку. Обласні військові адміністрації надають відповіді, що в регіоні місця закінчуються або відсутні. Отже, необхідно підготувати приміщення та персонал для постійного догляду за особами старшого віку й особами з інвалідністю, які були евакуйовані із зони ведення бойових дій. Забезпечити доступ до них тим, хто здійснює евакуацію цивільного населення з районів ведення бойових дій», – наголосила Юлія Матвійчук. 

Крім того, важливими кроками на шляху до забезпечення прав постраждалих внаслідок війни є ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду, запровадження адміністративної процедури визнання актів цивільного стану, що відбулися на ТОТ, покращення механізм компенсацій за зруйновану нерухомість і регулювання виплат для ВПО. 

Нагадаємо, раніше ми зверталися зі проханням виключити «Росатом» зі Глобального договору ООН.

Новини