Виконавча директорка БФ «Схід SOS» розповіла про боротьбу активістів зі сходу

Луганщина – це Україна. Завжди була й буде, попри тимчасову окупацію та будь-які виклики. 

10 років тому у квітні відбулися останні проукраїнські акції в Луганську та Донецьку, адже після цього російські окупанти зробили неможливими будь-які заходи на підтримку України. Виконавча директорка Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Красільникова в межах програми «Чи хотів Донбас і Луганськ приєднатися до росії?» на телеканалі «Ми Україна плюс» розповіла про боротьбу активістів сходу та те, як луганський Євромайдан став символом свободи та нескореності.

«Ми розуміли, що мусимо показати, що в Луганську є проєвропейські погляди. Важливим символом акції став 50-метровий стяг. Щовечора ми розгортали його вздовж центральної вулиці, організовували різні активності, як-от Вуличний університет, кінопоказ чи велопробіг», – розповіла вона.

Натомість проросійські сили почали тиск: переслідування, публічні знущання над затриманими, поширення особистої інформації учасників (як-от домашня адреса), заклики до нападів і вбивств, погрози тощо.

«У день псевдореферендуму з’явилося відео, на якому сепаратисти водять учасника луганського Євромайдану на повідку на чотирьох кінцівках, змушують хрюкати та б’ють палицями. Для мене таке ставлення до людини було шокуючим. Воно стало точкою, від якої було важко повірити в те, що ситуацію можна стабілізувати», – пояснила виконавча директорка БФ «Схід SOS».

Юлія та сотні інших активістів вимушено покинули рідне місто через загрозу життю. Люди, які рятувалися від війни у 2014 році, стикнулися зі хвилею дискримінації та нерозуміння, часто не могли зняти квартиру чи працевлаштуватися. 

Після окупації Луганська військами рф Юлія з однодумцями започаткувала ініціативу «Луганськ SOS». Тоді розгорнули збір допомоги для вимушених переселенців, а також гарячу лінію для інформування про шляхи виїзду із зони бойових дій. Так народився БФ «Схід SOS».

Дізнайтеся більше про боротьбу сходу за Україну за посиланням.

Підтримайте нас донатом: https://send.monobank.ua/jar/83yyUuVwz2

Реквізити для допомоги:

Одержувач: БО «БФ «Схід-СОС»

Код ЄДРПОУ: 39764400

IBAN: UA893005280000026007455028483

Призначення платежу: Благодійний внесок

PayPal: [email protected]

UAH: 5375 4112 0635 8702

EUR: 5168 7450 2161 1964

USD: 5168 7450 3132 3527

Новини