Реалії освіти в умовах війни: БФ «Схід SOS» оприлюднив звіт щодо стану ЗЗСО на деокупованих територіях

У червні 2024 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» презентувала звіт «Деокуповані території України: результати відвідування закладів освіти». Документ, що буде використовуватися для адвокації та привернення уваги світової спільноти до існуючих проблем, став фінальним етапом 24 моніторингових візитів до закладів освіти на Донеччині, Чернігівщині, Харківщині, Сумщині, Херсонщині та Миколаївщині.

Кожен візит складався зі збору даних і огляду закладів із фотофіксацією умов. У кожній зі згаданих областей наша команда разом із ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» відвідала по 4 заклади. У межах реалізації місії проведено 57 глибинних інтерв’ю з адміністрацією, вчителями та психологами ЗЗСО, а також представниками місцевої влади.

За результатами спеціалісти та спеціалістки сформували 14 пропозицій, які поділили на 4 категорії:

  • гуманітарні потреби;
  • психосоціальні потреби;
  • освітні потреби;
  • безпека та інфраструктура.

Ознайомитися зі звітом можна нижче. Погляди, що висловлені у ньому, є виключно відповідальністю фонду.

Моніторингова діяльність реалізується в межах проєкту «Моніторинг стану освіти на деокупованих територіях» за сприяння German Marshall Fund of the United States, а також проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Новини