Допомога Харківщині: документатори БФ «Схід SOS» долучилися до екстреного реагування

Від 13 травня 2024 року команда напряму документування Благодійного фонду «Схід SOS» долучилася до екстреного реагування на Харківщині. Спеціалісти протягом 10 днів спілкувалися з людьми у транзитному пункті в Харкові та відвідали 38 шелтерів, де проживають 1 922 евакуйованих із найнебезпечніших прифронтових громад області. 

За словами документаторів, люди перебувають у пригніченому психологічному стані. Вони розгублені, бо залишилися без дому, одягу, їжі, побутових речей і зв’язку з близькими. 

«Бойові дії знищили маршрути, якими вони ходили за хлібом, до лікаря, щоб отримати пенсію тощо. У такому стані опитувати їх є некоректним і недоцільним, тож ми проводили підготовчу роботу для майбутнього документування – збирали контакти тих, хто хотів би поспілкуватися з нами в майбутньому», – зазначила спеціалістка Марія Белякова.

Зі слів врятованих жителів Вовчанська, через постійні ворожі обстріли будинків, шкіл і дитячих садків, їм доводилося по декілька днів сидіти в підвалах. Були випадки, коли безвісти зникали близькі та родичі, траплялися розстріли цивільного населення та депортації.

«Люди рятувалися самотужки, як-от один чоловік старшого віку, який намагався вивезти брата з інвалідністю з-під обстрілів. Спочатку вони повзли, а потім він тягнув його на собі. Коли не стало сил, залишив брата на дорозі, аби пошукати допомогу. На шляху його евакуювала поліція. Зараз чоловік перебуває в місці тимчасового перебування та чекає на брата», – розповіла документаторка Інна Діхтяренко.

Від початку повномасштабного вторгнення документатори фонду провели 633 інтерв’ю та зафіксували 748 ймовірних злочинів. Якщо ви стали свідком або постраждали від протиправних дій рф, повідомте БФ «Схід SOS» за номером кол-центру, що приймає звернення з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.

Ви також можете звернутися через електронну адресу [email protected].

Діяльність здійснюється в межах програми «Підтримка постраждалих від війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки ЄС.

Новини