«Було відчуття, ніби нас тут усіх намагаються вбити»: історія жінки з Харківщини

Місто Вовчанськ розташоване на відстані 10 кілометрів від кордону з рф. Пані Віра прожила там 85 років, виховала 2 синів, понад 30 років працювала бухгалтеркою. Молодший син – фельдшер швидкої допомоги. Старший загинув захищаючи Україну.

10 травня о 2:30 жителі міста прокинулися від бомбардування з боку рф. Не було світла та звʼязку, обстріли не вщухали. Жінка мала єдине бажання – попрощатися з молодшим сином, проте це було неможливо через відсутність мережі.

«Було відчуття, ніби нас тут усіх намагаються вбити», – зізналася Віра.

У сина ж були інші плани. Він попри все наважився врятувати матір. Дізнавшись про ситуацію у місті, 13 травня він пройшов пішки 30 кілометрів під обстрілами. На середині шляху його зупиняли військові та намагалися відмовити.

Дійшовши до рідного будинку, він сказав матері збиратися. У поспіху Віра вибігла без речей, забула навіть документи, але забрала собак. До Харкова їхали машиною, весь час їх супроводжували звуки вибухаючих снарядів ворога. Вже потім дізналися, що після цього будинок родини згорів, а вся вулиця перетворилася на руїни.

Зараз Віра живе в шелтері, разом із нею її улюбленці – собаки Хазяйка та Рекс. Команда Благодійного фонду «Схід SOS» зустріла жінку під час моніторингового візиту. Ми не могли пройти повз цієї історії, тож записали її та отримали дозвіл на публікацію, аби якомога більше людей дізналися про життя, які руйнують жорстокі дії рф.

Щодня ми спілкуємося з десятками людей у транзитному пункті в місті Харків, шелтерах і гуртожитках. Надаємо найнеобхідніше: білизну, одяг, капці, колісні крісла, тростинки тощо. Люди, яких ми підтримуємо, є свідками численних воєнних злочинів проти цивільного населення, які вчиняють російські військові. Попри пережите, вони не покладають рук і вчаться адаптуватися до нових реалій життя.

Від 13 травня 2024 року БФ «Схід SOS» розгорнув екстрене реагування на Харківщині. Наші психологи, юристи та соціальні працівники щодня зустрічають евакуйованих і надають кризову підтримку, а документатори збирають свідчення постраждалих.

Потребуєте допомоги? Звертайтеся до осередку «Затишно space» в Харкові. Там можна відвідати арттерапевтичні заходи для дорослих і дітей або долучитися до групових занять. Крім того, ви можете отримати безоплатну психологічну чи юридичну консультацію. Попередній запис за номером +38 097 384 97 35. Адреса: вулиця Гоголя, 11. Телеграм-канал шукайте за посиланням (https://t.me/zatyshnoKharkiv).

Оператори кол-центру БФ «Схід SOS» також на зв’язку з понеділка по суботу: 0800 332 614.

Підтримайте нас донатом, аби ми й надалі мали можливість допомагати тим, хто цього потребує найбільше!

МоноБанка (https://send.monobank.ua/jar/5EZepyr81W).

Реквізити:
Одержувач: БО «БФ «Схід-СОС»
Код ЄДРПОУ: 39764400
IBAN: UA893005280000026007455028483
Призначення платежу: Благодійний внесок
PayPal: [email protected]

Новини