Model_OON_2018Благодійний фонд «Восток-SОS» (Київ, Україна) за підтримки організації MTÜ Mondo (Таллінн, Естонія) в партнерстві з Загальноосвітнім навчальним закладом I-III ступенів Скандинавською гімназією м. Київ та ГО «Ліга Молоді України» запрошує взяти участь у IІ науково-практичній конференції Модель ООН в Луганській області. Тема заходу: «Сприяння розвитку світової економіки та соціального прогресу».

Що таке Модель ООН?

Модель Організації Об’єднаних Націй — це гра, що імітує роботу різних органів Організації Об’єднаних Націй. А її учасники виступають у ролі дипломатів, що представляють інтереси країн-членів ООН і беруть участь в обговоренні питань порядку денного.

Навіщо учням брати участь у Моделі ООН?

«Модель ООН» спрямована на розвиток широкого світогляду учнів, стимулюючи прагнення до мирного вирішення світових проблем та знаходження консенсусу, формування комунікативних, політичних, соціальних та лідерських компетенцій, підвищення рівня обізнаності молодого покоління з питань, що хвилюють світову спільноту, сприяти зацікавленості в діяльності ООН та інших міжнародних організацій, підвищувати обізнаність школярів із світових проблем.

В період з 9 по 11 листопада 2018 року Сєвєродонецьк стане майданчиком для відтворення діяльності найбільш впливової організації світу та обговорення міжнародних викликів для учасників з усієї Луганської області. У Моделі братиме участь 40 делегатів, представники 8-ми шкіл області, по п’ять учнів та два педагоги від кожної. Команда з одного учбового закладу представлятиме одну країну, яку назначать організатори під час відбору. Кожен учасник готує політичну заяву, яка виголошується у комітетах, а один із членів команди, як посол від країни, на відкритті Генеральної Асамблеї проголосить вступну промову (до 1 хв.) англійською мовою. Робочою мовою заходу буде — українська та російська.

Учасники, які пройдуть конкурсний відбір, протягом трьох днів будуть відтворювати діяльність двох справжніх комітетів ООН — Комітет з питань роззброєння і міжнародної безпеки (Тема: реінтеграція Донбасу) та Економічна та соціальна рада (Тема: діджиталізація економіки в контексті 1 цілі сталого розвитку. Новий шанс чи новий виклик?). Кожній школі-учасниці буде наданий свій віртуальний тренер, який заздалегідь навчатиме онлайн учнів та допоможе якісно підготуватись до Моделі ООН.

Також звертаємо Вашу увагу ввечері у суботу 10 листопада 2018 р буде дипломатичний прийом, рецепція для делегатів. Все буде як на справжньому прийомі делегатів країн ООН. Фуршет із закусками, знайомство, обмін думками щодо цілей сталого розвитку. Від кожного делегата потрібно представити якусь просту але характерну національну страву, яку зможе скуштувати кожен (наприклад це можуть бути сосиски від делегата з Німеччини або червоний чай (ройбуш) від делегата Південно-Африканської республіки). Також просимо підійти творчо до свого образу, підібрати та привезти із собою невеличку деталь національного одягу країни делегата. Це може бути сорочка, капелюх, хустка або краватка чи прикраса.

Для того, щоб взяти участь в Моделі просимо заповнити анкету для п’ятьох учнів 10-11 класів від навчального закладу. Школи-учасниці будуть відбиратись за найкращими мотиваційними листами учнів претендентів. Крайній строк подачі заявки 26 жовтня 2018 року.

Участь двох супроводжуючих вчителів від школи обов’язкова. Один/на з них буде приймати участь в тренінгу для тренерів Моделі ООН (8 листопада 2018 року), для того, щоб потім відтворити дану гру в своєму навчальному закладі.

Кращі делегати цьогорічної Моделі ООН матимуть змогу отримати заохочувальну поїздку в м. Київ з мотивуючою екскурсією до міжнародних та українських організацій, та мати змогу приймати участь в всеукраїнській Моделі ООН в Скандинавській гімназії в Києві.

Для уточнення деталей можна звертатися за телефоном 0995154852 — асистентка координаторки освітнього напряму БФ «Восток-SOS» Баннікова Світлана.

Всі витрати на проїзд (при наявності квитків), проживання та харчування компенсуються організаторами.

Документи для ознайомлення:
http://bestdelegate.com/mun-made-easy-how-to-get-started-with-model-united-nations/

Досвід участі в Львівській Моделі ООН представниць трьох шкіл Луганської області:
http://vostok-sos.org/model-oon-vo-lvove-poezdka-za-vdohnoveniem-kak-ehto-bylo/
http://vostok-sos.org/mezhdunarodnaya-model-oon-vo-lvove-vpechatleniya-ot-poezdki/

Перша Модель ООН в Луганській області:
http://vostok-sos.org/u-severodonecku-vidbulas-persha-model-oon-v-luganskij-oblasti/
https://www.youtube.com/watch?v=Qw6qyZmF73A

logo-vostok-sos-mondo-Model_OON

Share