БФ «Схід SOS» долучився до напрацювання механізму інвентаризації нерухомості для тимчасового проживання ВПО

Адвокаційний відділ Благодійного фонду «Схід SOS» долучився до напрацювання механізму інвентаризації нерухомості, що може бути використана для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, в Україні приблизно 4 900 000 людей є внутрішніми переселенцями. Вони вимушено покинули домівки через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Житло багатьох знищено чи пошкоджено внаслідок ворожих обстрілів.

Нещодавно правовий аналітик Ярослав Таранець долучився до засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових і немайнових прав ВПО та інших постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Обговорювали законопроєкт щодо проведення інвентаризації нерухомості всіх форм власності, що може бути використана для тимчасового проживання ВПО, а також створення інформаційної бази даних із відомостями про такі об’єкти.

Після прийняття законопроєкту ВПО зможуть самостійно обирати об’єкт, в якому хочуть проживати, а органи державної влади – комунікувати з міжнародними та національними організаціями щодо проведення ремонту та створення належних умов.

Команда адвокаційного напряму фонду бере участь у діяльності коаліцій і робочих груп з органами державної влади, адвокатує створення місць для розміщення, зміни до механізму евакуації з районів ведення бойових дій, сприяє доступу до освіти вступників із ТОТ тощо. Адвокаційна діяльність здіснюється в межах програми «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізуються БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нагадаємо, нещодавно правовий аналітик фонду долучився до зустрічі «Розробка політики реінтеграції».

Новини