Як під приводом пандемії в «ЛНР» і «ДНР» ізолюють українців?

На думку виконавчого директора Восток SOS Костянтина Рєуцького, обмеження, котрі так звані «республіки» виправдовують пандемією COVID-19, передусім мають на меті максимально обмежити можливість українців, які живуть на ТОТ, контактувати із жителями підконтрольних українському Уряду територій.

«Обмеження запроваджені штучно саме для того, щоб люди, які живуть на окупованих територіях, не бачили позитивних змін, які відбуваються на контрольованій частині Луганської та Донецької областей. Будуються дороги, інфраструктура, зручні сервісні центри, де люди з окупованих територій можуть отримати низку важливих для них послуг. Російська ж сторона взагалі не налаштована на покращення гуманітарної ситуації і на відновлення зв’язків між українцями, які живуть на окупованих і вільних територіях Донбасу», – зазначив Костянтин Рєуцкий у коментарі журналістам DW українською.

Одним із підтверджень ізоляції є блокування роботи КПП з боку бойовиків. Так, з 7 пунктів в’їзду та виїзду узовж лінії розмежування фактично працюють лише 2 – «Станиця Луганська» та «Новотроїцьке». Робота інших заблокована окупаційною владою.

Більше про особливості перетину КПВВ під час пандемії коронавірусу розказуємо тут.

Новини