Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України»

25 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України”. 

Важливими змінами є врегулювання питання виплати пенсій громадянам України, які в умовах тимчасової окупації виїхали на підконтрольну Уряду України територію та не одержують пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації. Зокрема, це стосується внутрішньо переміщених осіб з АР Крим і м. Севастополь. Зараз отримання пенсії такими ВПО можливо тільки в судовому порядку. Закон, в свою чергу, передбачає, що для отримання пенсії потрібно буде повідомити орган Пенсійного фонду про неотримання пенсії від органів пенсійного забезпечення російської федерації. 

Що ще зміниться для пенсіонерів? 

  • врегульовано питання зарахування періодів трудової діяльності за межами України до страхового стажу особи;
  • на законодавчому рівні врегульовано процедуру фізичної ідентифікації для всіх пенсіонерів. 
  • виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України буде здійснюватись за умови проходження до 31 грудня кожного року пенсіонером фізичної ідентифікації; 
  • розширено перелік підстав для припинення пенсії, а саме у разі не проходження фізичної ідентифікації у визначених випадках, а також у разі неотримання пенсії протягом 6 місяців підряд в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або в разі відсутності протягом 6 місяців підряд видаткових операцій за рахунком, на який пенсіонер отримує пенсію. 

Представники Коаліції громадських організацій, що опікуються питаннями захисту постраждалих внаслідок збройної агресії росії проти України, до складу якої входять Центр прав людини ZMINA, ГО «Донбас СОС», ГО «КримСОС», БФ «Право на захист», БФ «Схід SOS», ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», БФ «Stabilization Support Services», Кримська правозахисна група вітають таке рішення парламенту та сподіваються на якнайшвидший початок реалізації положень Закону. Чекаємо на підпис та публікацію, а також оперативне оновлення необхідних постанов Кабінету Міністрів України.

Раніше представники Коаліції рекомендували до прийняття Закон у Дорожній карті законопроєктів, що стосуються захисту прав постраждалих від збройної агресії проти України до 11 сесії Верховної Ради IX скликання.

Новини