Впровадження найкращих практик здійснення правосуддя в умовах збройного конфлікту

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан 28 лютого 2022 року ініціював розслідування злочинів військових Російської Федерації в Україні. 

Він зазначив, що «є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як iмовiрнi воєнні злочини, так і злочини проти людяностi протягом тих подій, які вже були оцінені під час попереднього розгляду моїм Офісом. Враховуючи ескалацiю конфлікту останніми днями, я маю намір розширити розслідування таким чином, щоб воно охопило будь-які нові імовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого Офісу, I які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України».

Детальніше за посиланням.

За цих умов команда документаторів Восток SOS, яка впродовж 2021 року у досліджувала проблеми національного правосуддя щодо міжнародних злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту на сході України, нагадує, що в Україні досі використовується ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) ККУ, яка носить відсилочний характер й складна у застосуванні для кваліфікації воєнних злочинів, а злочини проти людяності не криміналізовані взагалі!

Детальніше з проблемами кримінального правосуддя в умовах збройного конфлікту можна ознайомитися тут:

Україномовна версія

Англомовна версія

Час виконати наші рекомендації:

Президенту України негайно підписати закон 2689 (проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права) й нарешті криміналізувати злочини проти людяності в Україні;

Верховній Раді України – ратифікувати Римський Статут Міжнародного кримінального суду.

Новини