Займаючись підготовкою для моніторів прав людини HR Guard виявилося, що матеріалу, що роз’яснив би усі процедурні особливості зони ООС немає. Ми вирішили виправити ситуацію та розробили спеціальний посібник “Громадський контроль на підконтрольних Україні територіях зони ООС”.

Він є першою спробою на кількох десятках сторінок дати відповідь на запитання, як ефективно та безпечно здійснювати громадський контроль на цих територіях. Автором посібника став експерт Центру політико-правових реформ Євген Крапивін.

Крім того, він пройшов експертне обговорення з правозахисниками, правниками та представниками Національної поліції та Міністерства оборони (в Донецькій та Луганській областях).

Що таке HR Guard?

Мережа Human Rights Guard працює для контролю за діями правоохоронних органів та військовослужбовців у Донецькій та Луганській областях. Ми навчаємо теоретичним основам та надаємо практичні інструменти для захисту прав людини. Віримо в те, що наша безпека залежить від постійної взаємодії з органами влади й громадського контролю. Учасники мережі проводять свою роботу на волонтерських засадах.

Дізнатися більше та долучитися до мережі моніторів можна тут – guard.org.ua

Share