Відкриття виставки «Хроніки евакуації»

16 листопада 2023 року у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану (місто Київ, вулиця Липська, 16) відбулося офіційне відкриття виставки «Хроніки евакуації» від команди Благодійного фонду «Схід SOS». Урочисту подію відвідали громадські активісти, донори, представники команди та ЗМІ.

Кожна з фотографій – історія діяльності фонду від травня 2022 року до серпня 2023. Вони зроблені у Дніпрі, Покровську, Краматорську, Часовому Ярі, Бахмуті, Лимані, Авдіївці, Херсоні, Гуляй-Полі, Умані та на Сумщині. Всі фото демонструють долі врятованих людей, що часто залишаються поза інфопростором.

«Наш фонд виник із Євромайдану у Луганську, тож для нас символічно відкрити виставку саме в Галереї протестного мистецтва. Від 24 лютого 2022 року евакуація стала одним із пріоритетних напрямів, ми розгорнули повний цикл порятунку від дзвінка на гарячу лінію до опіки над людиною у прихистку. Сьогодні ми дякуємо кожному, хто підтримує нас», – зазначила виконавча директорка БФ «Схід SOS» Yulia Krasilnykova.

Презентацію відвідали й представники евакуаційної команди: координатор напряму евакуації Yaroslav Korniienko, координаторка медичного супроводу та розселення й авторка світлин Ольга Владимирова, евакуаційники Едуард Скорик і Роман Жиленков. Також завітала канадська волонтерка-фотографиня Медісон Тафф.

«На цих світлинах лише маленька частина історій команд евакуації. За цей період ми доторкнулися до тисяч знедолених людей, які потребували опіки та порятунку, багатьом із них вдалося допомоги», – зазначив Ярослав Корнієнко️.

Крім фоторобіт, на виставці представлений аудіовізуальний перформанс про евакуацію, скульптури та картина українського художника Ігора Баликова, якого екіпаж евакуаційників фонду врятував із села Ольгівка Херсонської області. Також експонатами є мініатюра евакобуса фонду та репліка жовто-синього стяга, з яким активісти виходили на вулиці Луганська. 💭«На жаль, багатьох людей, які є на цих світлинах, вже немає в живих, але вони були врятовані. Ці люди пішли з життя у спокої, знеболені, у чистоті та догляді, у дбайливих руках. Для нас евакуація означає розуміння людської гідности, адже кожен із нас на це заслуговує», – поділилася Ольга Владимирова.

Виставка «Хроніки евакуації» реалізована в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Виставку організовує БФ «Схід SOS» разом із Національним музеєм Революції Гідності. Її можна відвідати з вівторка по неділю (11:00-18:00).

За фото дякуємо Tetiana Bezruchko.

Новини