10 років БФ «Схід SOS»: ділимося історією напряму адвокації

З нагоди десятиріччя Благодійного фонду «Схід SOS» ділимося історією напряму адвокації фонду, що виник у 2014 році як реакція на відсутність законодавчої бази щодо прав внутрішньо переміщених осіб. 

Адвокація – процес активного захисту прав, інтересів і потреб групи людей чи суспільства. Протягом декількох років юристи БФ «Схід SOS» долучалися до розробки нормативних актів щодо захисту прав, свобод і інтересів ВПО, звільнення цивільних осіб із полону та роботи зі зниклими безвісти. 

Ми активно співпрацюємо з державними органами, неурядовими організаціями, благодійними фондами тощо. Напрям також входить до складу робочої групи по напрацюванню рекомендацій щодо відшкодування збитків завданих майну, життю та здоровʼю внаслідок війни. Вказані напрацювання будуть передані до Реєстру збитків, що забезпечить право на справедливість і компенсацію для країни та людей.

Крім того, представники та представниці БФ «Схід SOS» адвокатували тему примусової евакуації дітей. 7 березня 2023 Кабінет Міністрів України схвалив механізм примусової евакуації неповнолітніх. 

Нагадаємо, з нагоди дня народження фонду ми розповідаємо про всі напрями БФ «Схід SOS», що допомагають жителям України. Наша головна мета – вкотре нагадати про зусилля людей, які сміливо рятують і підтримують інших. Дякуємо, що залишаєтеся з нами та довіряєте. 

Допомагаємо разом!

Новини