В Києві пройшла зустрiч «Чи є громадянське суспільство в регіоні конфлікту?»

IMG_848715 січня у книгарні «Хармс» (вул.Володимрська, 45а) пройшла зустрiч «Чи є громадянське суспільство в регіоні конфлікту?»

Подія була присвячена презентації роботи, спрямованої на розвиток структур громадянського суспільства в регіоні конфлікту.

В заході прийняли участь:

  • Костянтин Реуцький – координатор БФ «Восток-SOS»
  • Марина Данилюк – голова ГО «Культурна Фортеця», м. Щастя Луганської області
  • Юлія Кішенко – координаторка освітнього напрямку БФ «Восток-SOS»
  • Світлана Печена – голова правління ГО «Золотий Світанок», м. Золоте Луганської області
  • Наталія Козачко – членкiня правління ГО «Золотий Світанок», м. Золоте Луганської області

Представниці Луганської області, які створюють громадянське суспільство на лінії розмежування, розповіли про те, що відбувається в містах їх проживання, з якими труднощами вони стикаються та про свій власний досвід організції подій культурних та освітніх. Як вдається залучати ресурси для своєї діяльності, про проекти з моніторінгу місцевої влади та про багато інших речей доповіли активістки. А також поділилися планами на майбутнє.

Трансляцію заходу можна подивитись за посиланням https://www.facebook.com/vostoksos/videos/1995740527338231/

IMG_8488

IMG_8496

«В нашої організації є два напрямки роботи. В рамках першого, культурного, ми зараз проводимо дискусійний кіноклуб. А другий напрямок пов’язано з моніторингом місцевої влади. Ми перевіряємо куди витрачені гроші, пишемо запити. В цьому році нам вдалося отримали грант від міжнародного фону “Відродження”. Завдяки цьому ми змогли організувати в місті тренінги: психологічні, правові, медійні. Показували кіно на вулиці жителям нашого міста. Познайомилися з іншими, дружніми нам організаціями», – розповіла про діяльність ГО «Культурна Фортеця», м. Щастя Луганської області, голова організації Марина Данилюк.

IMG_8498

«Основна відмінність в ситуації, що склалася в місті Золоте, наприклад, від міста Щастя, полягає в тому, що у нас немає влади. Де-юре вона є, а де-факто – ні. Так як немає влади, у нас немає можливості реалізувати проекти, ті які нам би хотілося реалізувати»,зазначила Світлана Печена, голова правления ГО «Золотий Світанок », м. Золоте Луганської області.

«Я являюсь прийомною мамою, виховую дітей, і до війни, звичайно, не думала про те, що стану займатися громадською діяльністю. У певний момент, опинившись з чотирма дітьми в майже безвихідній ситуації, без зв’язку, транспорту та продуктів, але що дивно все ж з інтернетом, ми вперше звернулися за сторонньою допомогою. Саме тоді ми повністю зібралися, зуміли закумулювати всі свої сили, тому, що розуміли що нашій родині потрібно вижити. Думок про те, щоб допомагати комусь ще, чесно скажу, тоді у нас не було. Але потім все це вийшло якось само собою», – поділилася спогадами про те, що послужило поштовхом до початку громадської діяльності Світлана.

IMG_8502

IMG_8507

Захід проводився БФ «Восток-SOS» в рамках проекту «Розвиток структур громадянського суспільства в регіоні конфлікту» за фінансової підтримки посольства Франції в Україні.

france-vostok-sos

Новини