Участь у конференції та низка зустрічей: підсумки візиту команди Восток SOS до Данії

З 18 по 22 травня, координаторки Восток SOS Олександра Дворецька та Юлія Самохвалова відвідали Данію, де стали учасницями конференції в данському парламенті й провели серію зустрічей з представниками місцевих організацій. 

Так, під час конференції, що відбулась 20 травня, Олександра та Юлія розказали місцевим політикам та журналістам, експертам, представникам громадянського суспільства і студентам про актуальну  гуманітарну та політичну ситуацію в Україні та ймовірність загострення на фронті.

У вступній промові член Парламенту Michael Aastrup Jensen сказав, що це дуже важливий захід, адже стосується безпеки у всій Європі.

«Партнерам України важливо знати про гуманітарну ситуацію і реагувати на неї. Але жоден збройний конфлікт не було вирішено виключно наданням гуманітарної допомоги. Смерті не можуть бути зупинені юридичними консультаціями та психологічною допомогою жертвам. Конфлікт в Україні – це конфлікт в Європі, просто на її східному кордоні. Це війна Росії проти демократичних цінностей і цінностей прав людини. Команда Восток SOS  дякує за підтримку програм допомоги для України, і сподівається, що дипломатичний та санкційний тиск на Російську Федерацію буде посилюватися, оскільки звільнення від політики Кремля потрібно не тільки Україні, але і всьому російському народу», – відзначила координаторка Восток SOS Олександра Дворецька.

Також пройшла серія зустрічей у Копенгагені. Представниці Фонду, зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Данія Михайлом Видойником. Під час зустрічі представниці фонду розповіли останні новини в Україні, пов’язані із наслідками російської агресії, можливість загострення, ситуацію з масовими порушеннями прав людини на тимчасово окупованих територіях та в анексованому Криму та поінформованість данського суспільства і політиків щодо підготовки до кримського саміту та участі у «Кримській платформі».

Відбулась також зустріч із представниками Den Danske Helsinki-Komité for Menneskerettigheder (Данський Гельсінський Комітет з прав людини). На ній обговорювали актуальну ситуацію в Криму, порушення прав людини, обмеження свободи переміщення через КПВВ і КПП нібито через карантин у зв’язку із пандемією COVID-19, що сприяє фактичній ізоляції Криму і непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей від решти України. 

Проєкт впроваджується Благодійним фондом «Восток SOS» та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки Данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development)

Новини