У просторах «Затишно space» з’явилася можливість поринути до світу віртуальної реальності!

У мережі безпечних просторів для жінок та дівчат з’явилися унікальні інструменти – VR-шоломи для психологічної реабілітації. Проєкт розроблений українським стартапом Aspichi, що розвиває інноваційні технології у віртуальній реальності.

Над створенням програми психологічної реабілітації працювала команда дослідників, науковців та психологів. Основна мета проєкту – навчити користувачів стресостійкості та емоційній регуляції.

«Психологи зазначають, що використання VR-шолому у психотерапії сприяє зниженню симптомів тривоги, депресії, відчуження та уникнення. Цінність програми в тому, що вона створювалася українськими розробниками для українців, що постраждали від війни. У «Затишно space» психологині будуть використовувати шоломи під час індивідуальних консультацій», – відзначила членкиня правління БФ «Восток SOS» Оксана Куянцева.

Пристрій дозволяє зануритися до раніше незнаного віртуального світу. Шолом та джойстики створюють зоровий та акустичний ефект присутності у багатьох локаціях, зокрема: Карпатах, Національному Ботанічному саду ім. М. Гришка, Музеї медуз у Києві та Львівському океанаріумі.

«Під час перегляду відео про Карпати я отримала надихаючі враження. Ти наче не сидиш на місці, а перебуваєш у дуже гарних місцях: роздивляєшся гори, воду й природу. Маєш змогу відчути, ніби ти там, у тому ресурсному місці, де наразі не перебуваєш фізично. Можливість відірватися від буденності мені дуже сподобалася. Це для наших відвідувачок ще одна чудова опція у просторі – додатково емоційно розвантажитися», – розповіла соціальна працівниця мережі безпечних просторів Віта Бондаренко.

Записатися на сеанс із використанням VR-шолому можна у безпечних просторах «Затишно space».

ТЕЛЕГРАМ КАНАЛИ ПРОСТОРІВ:
Запоріжжя
Вінниця
Черкаси
Кропивницький
Миколаїв

Мережа безпечних просторів «Затишно space» реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» спільно з «Консорціумом реагування» – об’єднанням організацій, що впродовж 12 місяців впроваджують мультисекторальну гуманітарну інтервенцію для задоволення критичних і термінових потреб постраждалого населення в Україні за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID Ukraine – USAID Україна (BHA). БФ «Восток SOS» є імплементаційним партнером CARE, що входить до консорціуму.

Новини