Восток-СОС

Правові приймальні Восток-SOS на сході України надають правову допомогу у шістьох містах Донецької та Луганської областей. Умовно, можна поділити найчастіші питання на кілька груп: виплати, та пов’язані з ними питання, перетин лінії зіткнення, встановлення юридичних фактів, трудові відносини, житлові та земельні питання, сімейні відносини, відносини з банками.

 

15645080_10207311961268934_231039800_n

Питання виплат переважно стосуються щомісячної адресної допомоги, здійснення перевірок, пов’язаних зі статусом внутрішньо переміщеної особи, пенсійних виплат та соціальних виплат, не пов’язаних з внутрішнім переміщенням. Люди, які перетинають лінію зіткнення часто стикаються з вадами перепусткової системи, у зв’язку з чим просять допомогти подати заявку на отримання дозволу (перепустки), а також допомоги з виправлення, чи вилучення заявки. Також, люди звертаються за допомогою у подачі заяви до суду на дозвіл проїзду дитини без другого з батьків.

Як і раніше, багато людей звертається по допомогу у складанні заяв до суду на встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема, щодо фактів народження та смерті. Значна кількість людей та роботодавців мають питання щодо того, як звільнитися, як отримати відшкодування та заробітну плату від роботодавця. Просять допомогти з написанням заяв до суду.

Актуальними є питання ставання на житловий та земельний облік за новим місцем проживання. Збільшилась кількість жінок, які просять допомогти у стягненні аліментів з батька, який ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків. У багатьох людей залишилися кредити, які вони не здатні погасити через проведення Антитерористичної операції. Банки, особливо це стосується Приватбанку вимагають в людей сплатити борг разом з різноманітними нарахуваннями, штрафом та пенею. Відповідно, люди звертаються до нас за захистом своїх прав.

 

Share