Незаконні дії силовиків на Донбасі: Восток SOS отримав 13 звернень

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 52236.cim_.ua_.jpg

У вересні 2021 року на телефон, Viber, електронну пошту та Telegram-канал «гарячої лінії» з виявлення випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 13 звернень, що стосувалися 11 ситуацій. 5 з них були скаргами на представників української влади різного рівня, 2 – на окупаційну проросійську адміністрацію, решта або мали довідковий характер, або не стосувалися тематики «гарячої лінії».

У трьох зверненнях йшлося про правила та відповідні проблеми перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в тому числі в умовах заходів карантину у зв’язку з поширенням COVID-19. Одна з таких ситуацій сталася безпосередньо між населеними пунктами на КПВВ.

Ще одна скарга стосувалася блокування свободи пересування людини через КПВВ окупаційними адміністраціями.

Загалом 6 ситуацій стосувалися Луганської, 2 – Донецької, 1 – Хмельницької області, 1 – міста Харків, 1 – міста Черкаси. У інших випадках люди не назвали ані область, ані більш точне своє місцеперебування.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися 2 рази, 1 раз – на прикордонників та працівників Державної служби надзвичайних ситуацій, 2 рази – на окупаційні адміністрації, 1 – на адміністрацію студентського гуртожитку, 1 – на сімейне насильство щодо дитини (мордування, що призвело до коматозного стану).Параграф

Прикметними можна вважати скарги на поліцію щодо відсутності розслідування з боку поліції після заяви літнього мешканця Луганської області про шахрайство з крадіжкою грошей. Інший скаржник жалівся, що не може сконтактувати з людиною, що ув’язнена в колонії на окупованій території в Донецькій області.

Новини