Під час візиту до Новоайдарської ОТГ команда тренерів та представників Восток SOS разом із місцевими жителями визначили основні локальні проблеми, проаналізували наявні ресурси та потенційні можливості для розвитку громади.

Найболючішими темами для місцевих виявилися:

  • Відсутність дозвілля для молоді та дітей (у громаді відсутні розважальні заклади, цікаві для молоді та дітей гуртки, клуби по інтересах чи комфортний простір, де молодь могла б збиратися та спільно проводити час. Це призводить до того, що молодь виїжджає з регіону.
  • Відсутність зон відпочинку, засміченість та необлаштованість пляжів.
  • Низький рівень комунікації в суспільстві, що призводить до конфліктів, відсутності спільних активностей та соціальної напруги.

Спільно з тренерами – Олександром Ковалем з Ужгорода, Зеноном Колодієм з Польщі, Юлією Красільниковою та Костянтином Рєуцьким з Восток SOS команди напрацювали плани подальших дій, визначили, що можуть зробити власними силами, яких додаткових ресурсів потребують та до кого звертатимуться за підтримкою.

У найближчих планах жителів громади – залучення жителів Новоайдара для розчищення пляжу на річці Айдар, дослідження запитів молоді та дітей для розробки концепції молодіжного центру та дослідження запиту жителів громади щодо спільних активностей та подій, які будуть цікаві багатьом та охоплюватимуть інтереси різних соціальних груп.

Візит відбувся у рамках проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”, який реалізується БФ Восток SOS при підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Share