Команда БФ «Схід SOS» документує історії маріупольців, які стали очевидцями воєнних злочинів, скоєних рф

16 березня 2022 року російська авіація скинула на будівлю драмтеатру в Маріуполі дві 500-кілограмові бомби. Це один з найжорстокіших воєнних злочинів окупантів, який отримав публічний розголос, сотні інших скоєних злочинів – досі невідомі.

Приміщення театру слугувало укриттям для цивільних – дорослих та дітей. Точні дані про кількість загиблих та постраждалих від авіаудару невідомі через те, що місто досі знаходиться в окупації. В березні 2022 року Маріупольська міська рада повідомила, що загинули близько 300 людей. За результатами власного розслідування, інформаційне агентство Associated Press заявило про загибель близько 600 людей, які знаходилися в будівлі драмтеатру та поруч із нею.

Команда Благодійного фонду «Схід SOS» документує історії маріупольців, які стали очевидцями воєнних злочинів, скоєних рф. У другу річницю трагедії закликаємо ознайомитися із матеріалами, оприлюдненими на платформі «War. Stories from Ukraine»

Історія жінки з Маріуполя: гра на виживання, «Вулиця життя», допит у ФСБ і переїзд у Грузію з пухнастими друзями.

«Росіяни говорять, що ми самі все розбомбили, тож самі й відбудовувати будемо»: історія Анастасії з Маріуполя.

Життя Сніжани тричі зруйнувала росія – історія жительки Маріуполя.

«Було страшно прокидатися від вибухів авіабомб. Я розуміла, що наступна може поцілити в нас» – історія водійки тролейбуса з Маріуполя.

Ампутація ножем, евакуація на простреленому авто та операційна в бомбосховищі: історія хірурга з Маріуполя.

БФ «Схід SOS» від 2014 року документує воєнні злочини представників рф в Україні заради встановлення правосуддя та забезпечення права на правду. Від 24 лютого 2022 року документатори записали  понад 600 історій  та задокументували близько 700 випадків ймовірних воєнних злочинів.

Новини