Anons_GON_golovne_fotoУ п’ятницю, 1 грудня, о 10:00 в Українському кризовому медіа центрі відбудеться презентація аналітичного звіту «Війна без правил: гендерно-обумовлене насильство, пов’язане зі збройним конфліктом на сході України».

У презентації візьмуть участь автори звіту та свідок гендерно-обумовленого насильства Ірини Довгань. Захід приурочено до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

До участі у презентації запрошуємо журналістів, представників громадянського суспільства та усіх зацікавлених у темі дослідження.

Звіт підготований Східноукраїнським центром громадських ініціатив спільно з партнерами з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» та містить нові дані про кількість сексуальних злочинів. У виданні правозахисники назвали імена людей та збройні підрозділи відповідальні за сексуальне насильство в зоні конфлікту.

У тексті видання ідентифіковані та названі із адресами понад 30 незаконних в’язниць, де піддавали сексуальному насильству військовополонених і цивільних осіб. Під час презентації автори звіту порівнюють рівень сексуального насильства під час конфліктів в колишній Югославії та в Африці. Правозахисники також дадуть відповідь на запитання, чи є сексуальне насильство зброєю війни під час збройного конфлікту на Донбасі.

Учасники заходу:

  • Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив
  • Ганна Янова, дослідниця Східноукраїнського центру громадських ініціатив
  • Антон Кориневич, доцент Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка
  • Ірина Довгань, волонтерка, яка стала свідком гендерно-обумовленого насильства у військовій базі батальйону «Восток» у Донецьку.

Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» є неформальною спілкою 17 громадських правозахисних організацій та ініціатив. Учасники Коаліції об’єднали свої зусилля задля узгодженого документування порушень прав людини, допущених в ході збройного конфлікту на сході України.

Коаліція зосереджується на зборі інформації про найбільш тяжкі порушення прав людини та порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Презентований правозахисниками звіт підготовлено за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».