Напередодні зимових свят особливо хочеться вірити в дива. І сьогодні ми поділимось із вами одним маленьким, але справжнім дивом, яке творять діти в естонському місті Тарту.

Але спочатку передісторія. 29 жовтня 2014 року прифронтове селище на Луганщині Тошківка було серйозно обстріляне незаконними збройними формуваннями. Цього разу снаряди потрапили в будівлю навчально-виховного комплексу, де у школі та дитячому садку нараховувалось близько 150 дітей.

Та ніхто не постраждав! Справа у тому, що сич, який давно жив на горищі школи, за кілька годин до обстрілу став поводитись дуже дивно – він бився у вікна навчальних класів, де тоді ішли заняття, та заважав вести уроки. Директора школи Володимира Черкасса схвилювала ця ситуація. Тож коли стало чутно вибухи снарядів, він відправив дітей по домівках, замість того, щоб перечекати у роздягальні спортзалу, яка під час обстрілів слугувала укриттям для учнів та персоналу. Після того, як усі діти пішли зі школи, у будівлю влучило кілька снарядів. Директор вважає, що без попередження сича учні та викладачі, як і завжди, лишилися б у роздягальні-укритті – саме в тому крилі будівлі, яке було зруйновано обстрілом.

У листопаді цього року Володимир Черкасс написав у фейсбуці про ідею встановити на будівлі школи пам’ятний знак птаху-рятівнику. І школярі у місті Тарту, яке знаходиться за півтори тисячі кілометрів від Тошківки, відгукнулись.

Благодійне кафе 8-А класу зібрало кошти для встановлення пам’ятки. Естонські школярі напекли та продали безліч різдвяного печива, аби зібрати кошти на підтримку школи у Тошківці. Та важливо, що під час продажу смаколиків діти вели інтенсивну інформаційну роботу, розповідаючи жителям міста про війну на сході України та про те, як вона впливає на життя людей вздовж лінії фронту.

Також школярі продають гарні значки з півниками, які намалювала естонська художниця Ярина Іло. Ярина має українське коріння та від початку збройного конфлікту залучена до благодійних ініціатив на підтримку постраждалого населення Донбасу. Вона також проводила арт-терапевтичні ворк-шопи для учнів та вчителів у тій самій обстріляній тошківській школі.

Допомагають із передачею зібраних коштів наші партнери – естонська організація «Mondo». Ця чудова ініціатива є частиною благодійного проекту школярки Аліси Роуз.

Дивовижна історія підтримки та солідарності надихає нашу команду і нагадує, що вірити у дива дуже важливо, та ще важливіше – творити їх своїми руками!

«Восток-SOS» – допомагаємо разом!

Share