А наш тур для отримання досвіду і натхнення триває. Активні жителі та співробітники місцевих адміністрацій прифронтових населених пунктів Луганської області разом із головою правління Восток SOS відвідали Опішнянську ОТГ. 

Гості з Луганщини дізнались про специфіку роботи та плани розвитку селищної ради. Відвідали майбутню комунальну теплицю, колегіум мистецтв, Центр духовного розвитку, сільський дитячий садок, Центр надання соціальних послуг, ЦНАП, Центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” імені Олександра Губанова”, гідроелектростанцію, місцевий пляж, будівництво майбутньої оглядової вежі та інші туристично привабливі об’єкти.

Також учасники візиту поспілкувалися з головою ОТГ Микола Різник, котрий супроводжував їх на локаціях.

“Селище Опішня – це гончарська столиця України, справжній культурний осередок. На території селища розташований Національний музей-заповідник українського гончарства. До його складу входять три меморіальні музеї-садиби опішнянських гончарів та колекціонерів, Центр розвитку духовної культури та Музей родини Кричевських”, – розповідає про програму одна з учасниць Ольга Шарап.

Також учасники візиту дізнались про місцеву фестивальну культуру та відвідали Мистецький фестиваль “Феєрія гончарства”.

Разом з ментором проєкту, експертом Інституту політичної освіти Олександром Солонтаєм та експертом Гельсінського фонду з прав людини (Варшава) Зеноном Колодієм жителі прифронтових громад Луганщини проаналізували особливості та родзинки своїх населених пунктів, які варто розвивати та популяризувати.

Далі група відправиться у Чортківську ОТГ.

Візит відбувся в рамках проєкту «Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області», який  реалізується БФ Восток SOS, за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Share