Наш освітній тур кращими громадами України завершився й учасники з прифронтових населених пунктів Луганщини вже повернулися до своїх повсякденних справ. Проте вражень і емоцій за вісім насичених днів накопичилось багато! Розповідаємо, як зустріла та чим дивувала нас Чортківська громада, що на Тернопільщині.

Міський голова Чорткова Володимир Шматько розповів гостям про досягнення громади у сферах благоустрою, інфраструктури та економіки, а також про плани розвитку та перепони, які доводиться долати команді. Група оглянула очисні споруди, парк, літній кінотеатр, будівництво нового комунального ринку, багатофункціональні спортивні майданчики та стадіон «Харчовик». Також учасники відвідали виробництва Чортківської філії «СЕ Борднетце-Україна» та перо-пухової фабрики «Billerbeck».

Разом з Чортківським туристично-інформаційним центром гості з Луганщини познайомилися з історією міста й відвідали головні туристичні об’єкти. А наостанок, для повного занурення, прогулялися гіпсовою печерою Млинки, яка наразі є геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення та має довжину близько 53 кілометрів.

Наша подорож завершилась, проте попереду на учасників чекає багато роботи. Переосмислення побаченого, рефлексії, аналіз успішних практик і впровадження їх у своїх громадах, пошук нових ідей та нестандартних рішень – такий вони мають план на літо!

Візит відбувся в рамках проєкту «Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області», який  реалізується БФ Восток SOS, за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Share