ЗВЕРНЕННЯ щодо забезпечення освітніх прав жителів тимчасово окупованих територій України

На початку серпня у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» (р.н. 9591). Цей закон має на меті забезпечення права громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, на продовження освіти на підконтрольній Уряду України території, а також пропонує запровадити механізм, що визначає процедуру проходження атестації для визнання результатів освіти (не документів про освіту).

Прийняття Закону дозволить запровадити механізм атестації здобутих знань на тимчасово окупованих територіях без визнання атестатів/дипломів про освіту. Створення механізмів атестації дозволить активно залучати молодь зі звільнених територій до їхньої відбудови. Це дозволить працювати тим, хто змушено здобув освіту в окупації, а не проходити навчання повторно (йдеться про шкільну освіту, професійну та вищу), чекати на допомогу для безробітніх чи малозабезпечених від держави.

Ми, організації коаліції, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, закликаємо народних депутатів України підтримати законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» (р.н. 9591). Для тисяч людей, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України та не мали змоги покинути тимчасово окуповану територію, прийняття цього Закону дасть змогу підтвердити знання, працевлаштуватися та відчути себе повноправними громадянами України. Для держави Україна цей Закон сприятиме реінтеграції, а також продемонтрує впевненість держави у звільненні та поверненні територій, які багато років знаходилися в умовах окупації. 

Крим_ SOS
ZMINA. Центр прав людини
Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»
Восток SOS
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
Донбас SOS
Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group

Новини