Взяли участь у засіданні робочої групи з підготовки пропозицій щодо відшкодування шкоди постраждалим від збройної агресії

Координаторка з адвокаційних питань Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Матвійчук взяла участь у засіданні робочої групи з підготовки пропозицій щодо відшкодування шкоди особам, які постраждали від збройної агресії проти України.

Ця група була створена Офісом Омбудсмана України, Дмитром Лубінцем, як платформа для об’єднання міжнародних та національних експертів з метою розробки спільної стратегії надання репарацій постраждалим внаслідок агресії росії.

На засіданні групи обговорили:

  • як створити список постраждалих та вирівняти закони України з міжнародними для надання компенсацій;
  • що саме радить Експертний звіт Ради Європи щодо того, як захищати та компенсувати збитки людям, які постраждали від війни в Україні;
  • як розробити і впровадити національні та міжнародні програми компенсацій, щоб допомогти людям, які постраждали через війну.

Учасники групи ознайомилися із колумбійським досвідом державних адміністративних програм для підтримки жертв конфлікту, що висвітлила Спеціальна доповідачка ООН з питань прав людини внутрішньо переміщених осіб Паула Гавірія Бетанкур.

Також Юлія долучилася до групи Офісу Омбудсмана, яка розробляє напрацювання для вдосконалення адміністративних механізмів соціального захисту постраждалих осіб, програм психологічної підтримки та медико-соціальної реабілітації постраждалих.

Понад 10 років Благодійний фонд «Схід SOS» захищає права українок і українців, які страждають від кривавої війни рф. Фонд займається відновленням шелтерів і місць компактного проживання людей, які вимушено покинули рідні домівки, забезпечує вразливі категорії населення гуманітарною допомогою, надає безоплатну юридичну та психосоціальну підтримку, реалізує сучасні освітні проєкти, адвокатує права постраждалих від російської агресії в Україні, проводить регулярні моніторингові місії до прифронтових територій, документує воєнні злочини та займається евакуацію зі прифронтових територій.

Новини