Взяли участь у роботі круглого столу в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі

У листопаді представниці Восток SOS взяли участь у роботі круглого столу в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.

Правозахисні організації спільно зі слідчими органами України та світу активно збирають свідчення щодо воєнних злочинів російської армії проти мешканців України. Після збору інформація передається до компетентних органів задля притягнення злочинців до відповідальності.

Міжнародний кримінальний суд знаходиться в Гаазі, саме там координаторка напрямку документування Наталія Каплун і аналітикиня Олена Чернова долучилися до обговорень. Круглий стіл був присвячений проблемі документування злочинів, що вчиняються проти та за участі дітей.

Захід відбувся за ініціативи прокурора МКС пана Карім Хана й мав на меті покращити співпрацю суду та представників громадських організацій. Протягом двох днів прокурори МКС, експерти з міжнародного гуманітарного права, правозахисники та представники гуманітарних організацій різних країн світу обговорювали актуальні питання, а також кращі практики взаємодії з дітьми під час фіксування свідчень.

Україну представляли дві організації – Восток SOS і Українська правова консультативна група. Олена Чернова, Каплун Наталія, Надія Волкова та Аліна Павлюк розповідали про ситуацію в Україні та ділилися ідеями щодо покращення системи правосуддя, зокрема в секторі злочинів, що впливають на дітей.

Майже кожна дитина, яка перебувала у зоні бойових дій, наразі має психотравму через пережите відчуття небезпеки, страх втрати рідних і життя у сховищах без необхідної кількості продовольства. Причиною складною гуманітарної ситуації є умисні атаки російської армії на об’єкти критичної цивільної інфраструктури, гуманітарні штаби, лікарні та школи. Документатори Восток SOS фіксували такі ситуації в Маріуполі, Сєвєродонецьку та Лисичанську.

Поїздка до Гааги дозволила представницям Восток SOS дізнатися більше про практики документування злочинів проти та за участі дітей, а також побачити, що навіть у ХХІ столітті в усьому світі діти досі не захищені від жорстокості дорослих.

Новини