Взяли участь у панельних дискусіях «Donbas Media Forum: Global» у Варшаві

27-28 листопада 2023 року членкиня правління Благодійного фонду «Схід SOS» Оксана Куянцева та координаторка з адвокаційних питань Юлія Матвійчук взяли участь у панельних дискусіях «Donbas Media Forum: Global», що відбулися у Варшаві. Понад 80 учасників з України та країн ЄС відвідали захід, аби обговорити висвітлення теми російсько-української повномасштабної війни за кордоном.

Під час дискусії «Про Україну з українцями» Оксана Куянцева розповіла про досвід реагування фонду на актуальні гуманітарні потреби, зокрема наголосила на евакуації людей з інвалідністю зі прифронтових територій та створенні місць для розміщення у безпечніших регіонах країни.

«Моніторингові звіти, що формує команда після відвідування деокупованих територій – джерело цінної інформації для всіх, хто публічно комунікує про Україну та українців. Ми визначаємо актуальні потреби, формуємо рекомендації. Важливо, аби ці теми звучали в медіа, а ми розуміли, що за ейфорією після звільнення приходить довгий шлях відбудови та повернення до життя. У розбитих селах є люди, історії яких потребують уваги та фіксації», – зазначила Оксана Куянцева.

У межах дискусії «Як журналісти в Україні можуть допомогти документувати військові злочини: досвід без кордонів» поділилися досвідом роботи зі свідченнями постраждалих від російської агресії, які фонд збирає від 2014 року.

«Команда працює з історями людей, які постраждали від дій окупантів, пережили або стали свідками воєнних злочинів, зокрема зазнали переслідувань або незаконних арештів. Справи передаються у прокуратуру, можуть передаватися й до Міжнародного кримінального суду, що є основою для притягнення винних до відповідальності», – додала Юлія Матвійчук.

Деякі із задокументованих історій стають матеріалом для публікацій у медіа, зокрема це й історії освітян Луганщини; людей, які змогли виїхати з окупованого Маріуполя; людей з інвалідністю, які стали заручниками гуманітарної кризи у прифронтових населених пунктах тощо.

Дякуємо Donbas Media Forum 2023 за партнерство та дружбу, а українським і міжнародним журналістам за те, що разом працюємо заради збереження життя жителів України!

Новини