Восьма міжнародна моніторингова місія Восток SOS

Днями розпочалась восьма моніторингова місія Восток SOS, в Донецькій та Луганській областях спільно з німецькими партнерами DRA, та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Метою місії є – дослідження гуманітарного питання у населених пунктах на лінії розмежування, причини порушення режиму тиші, та проблеми у менеджменті органів місцевого самоврядування, державного управління, цивільно-військового співробітництва.

Команда моніторингової групи складається з членів Благодійного фонду Восток SOS, спільно з Андреас Умланд – експерт “Українського інституту майбутнього”, Івар Дале – експерт Норвезького гельсінського комітету, Петр Андрушечко – кореспондент “Ґазета Виборча”, та Григорій Фролов – представник “Будинок вільної Росії”.

За перші три дні роботи моніторингова група вже задокументувала обстріли поблизу міста Золоте й Авдіївки. Відвідали три КПВВ, дослідили ситуації у двох демілітаризованих зонах після розведення. Висновки дослідження будуть описані в фінальному звіті, слідкуйте за публікаціями.

27 липня близько 12.30 мешканці міста Мар’їнка (вул. Гагаріна 18), на території власної ділянки за будинком, потрапили під обстріл російських бойовиків. Спочатку був почутий окремий постріл, а пізніше трапився вибух, осколок увійшов у ліву руку власника. Скоріше за все обстріл був зі стрілецької зброї та ймовірно підствольного гранатомета.

Зі слів опису інциденту постраждалими, вони знаходились на невеликій відстані від російських бойовиків, й були в прямому полі зору. Це трапилось в день початку так званого “перемир’я” та початку режиму припинення вогню. Моніторингова група опитала постраждалих, задокументувала випадок – що буде відображено у міжнародному звіті.

До відома, Восток SOS регулярно досліджує гострі гуманітарні питання в населених пунктах на лінії розмежування, та у Донецькій й Луганській областях в цілому. Ми щорічно залучаємо міжнародних колег до участі у польових місіях. Спільно з міжнародними партнерами публікуємо звіти, які отримують лідери думок європейської спільноти.

Новини