Турбота без меж: у Харкові відкрився шелтер для представників маломобільних груп населення та людей з інвалідністю.

26 липня 2023 року Благодійний фонд «Восток SOS» у партнерстві з центром надання гуманітарної допомоги «Волонтер-68» відкрив перший транзитний шелтер для представників маломобільних груп населення та людей з інвалідністю в Харкові. 

Для облаштування приміщення проведено закупівлі на суму понад 1 000 000 гривень. Діяльність реалізується в межах проєкту «Пункти обігріву та евакуація: надання допомоги постраждалому населенню України» за підтримки Diakonie Katastrophenhilfe

«Шелтер може одночасно прийняти 34 людини. Кімнати обладнані необхідним устаткуванням, зокрема й функціональними ліжками. Тут цілодобово надаватиметься медична та психологічна допомога. Люди старшого віку та люди з інвалідністю найбільше потребують уваги та турботи, яку їм надаватимуть спеціалісти», – розповіла представниця БФ «Восток SOS» Валерія Кошеленко.

Тимчасовий дім для ВПО розташований на першому поверсі та має окремий вхід із пандусом. Під час ремонту було враховано вимоги доступності для людей, які пересуваються на кріслах колісних: у приміщенні немає сходинок і порогів. Шелтер працюватиме цілодобово та прийматиме евакуйованих жителів небезпечних територій Харківщини, Донеччини та Луганщини. Передбачається, що вони зможуть перебувати в ньому до місяця, водночас команда шукатиме місце для довготривалого проживання.

Юристи БФ «Восток SOS» надаватимуть у просторі безоплатну правову допомогу людям, які внаслідок війни втратили документи або мають проблеми з виплатами пенсій через тривале знаходження на тимчасово окупованій території.

Від початку повномасштабного вторгнення фонд займається відновленням шелтерів і місць колективного проживання ВПО, а також забезпечує людей гуманітарною допомогою. Спеціалісти надають юридичну та психосоціальну підтримку, реалізують освітні проєкти, адвокатують права постраждалих від російської агресії в Україні, проводять регулярні моніторингові візити до прифронтових територій і документують воєнні злочини представників рф.

Новини