Січень-березень 2024: гаряча лінія фонду обробила понад 7 700 звернень

Команда гарячої лінії Благодійного фонду «Схід SOS» займається не лише прийомом заявок на евакуацію, а й консультує щодо отримання благодійної допомоги, надає юридичні консультації та допомагає з розселенням.

«Упродовж перших трьох місяців року ми прийняли 7 782 дзвінків. Гаряча лінія веде моніторинг гуманітарних організацій по всій території України та регулярно оновлює інформацію щодо гуманітарних штабів. Ми прагнемо надавати найактуальнішу інформацію та необхідну підтримку тим, хто звертається по допомогу», – зазначила членкиня правління та координаторка гарячої лінії Євгенія Ткачук.

Найчастішою причиною звернення є запит евакуації – 1 270 від загальної кількості. Більшість дзвінків зумовлені загостренням ситуації на Донецькому, Херсонському та Харківському напрямках. Збільшилася й кількість звернень представників маломобільних груп населення та людей старшого віку,

Від початку року спеціалістки та спеціалісти лінії надали 360 безоплатних юридичних консультацій: роз’яснювали порядок отримання виплат, допомагали подати заяву на програму «єВідновлення» тощо.

Також отримували звернення щодо благодійної допомоги. Адміністрації прифронтових громад зверталися із запитами на отримання продуктових і гігієнічних наборів, а також будівельних матеріалів для дрібного ремонту після обстрілів з боку рф.

Крім того, зверталися соціальні служби, адміністрації геріатричних центрів і психоневрологічних інтернатів щодо пошуку тимчасового житла для ВПО, зокрема й представників маломобільних груп населення. Були звернення про допомогу у транспортуванні людей з інвалідністю на лікування за межі України.

Діяльність гарячої лінії реалізується Благодійним фондом «Схід SOS» у межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Новини