Благодійний фонд «Восток SOS» входить до складу Коаліції організацій, що опікується захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії рф проти України. Коаліція підготувала пропозиції щодо зміни механізму евакуації цивільного населення в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Документ створений на основі найкращих практик і досвіду, здобутого громадськими організаціями під час порятунку цивільного населення з небезпечних територій. Прийняття запропонованих рекомендацій сприятиме покращенню ефективності евакуаційних заходів і збільшенню рівня захисту постраждалих від збройної агресії рф в Україні.
Ефективне проведення евакуації вимагає системних змін, тож Коаліція пропонує:
- Розробити єдині правила до евакуації населення.
- Створити мережу локальних штабів.
- Затвердити черги та плани евакуації для штабів.
- Актуалізувати інформацію щодо евакуації.
- Забезпечити евакуйованих доступним житлом.
- Впровадити комунікаційну стратегію на рівні евакуаційних і приймаючих штабів.
- Займатися адаптацією евакуйованих.
Від 2014 року БФ «Восток SOS» надає допомогу постраждалим унаслідок російської агресії. Від початку повномасштабного вторгнення команда фонду разом із партнерами евакуювала понад 46 000 людей, 4 500 з яких – представники маломобільних груп населення.
ZMINA. Центр прав людини
Донбас SOS
Крим_ SOS
Право на захист
Восток SOS
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»
Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group
#адвокація_sos