ПОЗИЦІЯ щодо деяких положень проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» (р.н. 10399)

Коаліція організацій, що опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, закликає доопрацювати положення проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» (р.н. 10399).

Мета законопроєкту – покращити спосіб фінансування вищої освіти та різноманіття у джерелах фінансування для студентів, покращити використання державних коштів на освіту. Це передбачає краще розподілення грошей для державних програм, більшу підтримку для конкретних цілей, покращений спосіб призначення та розподілу державних замовлень. 

Водночас прийняття законопроєкту без доопрацювання перешкоджатиме реалізації права на освіту та реінтеграції осіб із тимчасово окупованих територій України до освітнього, культурного та громадського простору країни.

Проєкт Закону р. н. 10399 містить суперечливі положення, впровадження яких не призведе до досягнення заявлених цілей і мети. 

Повний текст позиції організацій нижче.

Новини