Під час евакуаційної місії в Бахмуті загинув американець Піт Рід

2 лютого 2023 року під час евакуаційної місії в Бахмуті загинув американець Піт Рід. Він вивозив людей із гарячих точок. 

Піт разом із групою ентузіастів називали себе «Bakhmut Evacuation Network». Їхньою метою було рятувати мешканців міста та небезпечних прифронтових селищ.

«Піт зв’язувався з нами за день до трагедії, тоді його команда їздила в Бахмут по нашим заявкам. Ми з партнерами по евакуації завжди допомагаємо один одному: страхуємо, ділимося заявками та контактами, домовляємося про маршрути. Евакуаційні екіпажі фонду вже певний час не заїжджають у Бахмут, а Піт із командою продовжували виїзди», – розповідає Ярослав Корнієнко, координатор напряму евакуації БФ «Восток SOS».

У четвер, 2 лютого, три евакуаційні екіпажі «Bakhmut Evacuation Network» поверталися з Бахмута та потрапили під обстріл. Поранень зазнали шестеро евакуаційників. Наразі вони знаходяться в лікарнях у різних містах України. В екіпажі Піта було двоє цивільних, їхня доля наразі невідома. Піт Рід загинув у віці 33 років.

«Я зрозуміла, що він помер. Я отримала повідомлення в Сигналі: «Ти чула про Піта?» Я завмерла. Що це може означати в умовах війни? Ці слова відчулися ніби меч, що пронизує мій світ», – розповіла в некролозі Імке Хансен, координаторка психосоціального напряму БФ «Восток SOS».

Команда фонду висловлює співчуття всім постраждалим. Ми закликаємо бути пильними до власного життя та покидати прифронтові території якнайшвидше. Піт Рід назавжди залишиться в серцях колег, побратимів і посестр. Своїм прикладом він показав небайдужість до долі українців, сміливість, незламність і самопожертву. 

Просимо за можливості підтримати збір коштів для допомоги евакуаційним екіпажам, які потрапили під вогонь окупантів 2 лютого під Бахмутом. Деталі тут

Новини