Вперше за 6 років до прифронтового селища Лобачеве не пропустили медиків

Як повідомляє informator.media:

Інцидент трапився вранці 29 травня. Фельдшер Трьохізбенський амбулаторії Лілія Швець разом з водієм на службовому автомобілі їхали в прифронтове селище для планових оглядів своїх пацієнтів. Лобачеве, трьохізбенські медики відвідують кожну п’ятницю упродовж багатьох років, доглядаючи переважно літніх людей. Однак сьогодні потрапити в селище, медики не змогли – дорога виявилася перекрита українськими військовими.

Перемовини медиків з військовими на новому блокпосту на в’їзді в Лобачеве тривали понад три години. Не дивлячись на всі підтверджуючі документи й дозволи на роботу, на території Трьохізбенський військово-цивільній адміністрації, військовослужбовці ЗСУ не дали медпрацівникам можливості проїхати в селище, посилаючись на наказ командування підрозділу.

Десятки людей похилого віку Лобачеве не змогли сьогодні отримати медичну допомогу, медикаменти, засоби гігієни та захисні маски. Крім своїх безпосередніх функцій машина амбулаторії служить для доставлення гуманітарної допомоги.

Лілія Швець говорить, що з таким ставленням військових зіткнулася вперше за 6 років війни. За її словами, навіть у найспекотніші місяці 2014-2015 років українські військові робили все для того, щоб медики Трьохізбенський амбулаторії – єдиної медустанови в радіусі 50 кілометрів – могли надавати необхідну допомогу місцевим мешканцям.

Командування 25ї бригади не йде на контакт з представниками амбулаторії та Трьохізбенською ВЦА, та не пояснює причини цієї довільної заборони.

Юристи Восток SOS, до яких журналісти Informator.media звернулися за коментарем – повідомляють.

Дії військових не мають під собою законних підстав, та грубо порушують українське законодавство та міжнародні договори у сфері прав людини, ратифіковані Україною, та мають бути оскаржені в установленому порядку. 

За останніми даними, що ми отримали – наразі ситуація вирішена, але команда Восток SOS, продовжує розслідування даного випадку.

Восток SOS – Допомагаємо Разом!
+ 38 (068) 220 43 37
+ 38 (095) 397 98 48
+ 38 (093) 923 14 86

Новини