На Луганщині в непідготовлену лікарню Білолуцька везуть людей на обсервацію: мешканці підіймають тривогу

У селищі Білолуцьк Новопсковського району (Луганська область) в терапевтичному відділенні місцевої лікарні, куди готуються госпіталізувати на обсервацію людей, що побували за кордоном, немає засобів індивідуального захисту для медперсоналу та пацієнтів.

Про це журналістам Informator.media розповіла членкиня ініціативної групи, місцева мешканка Ольга.

За її словами, в місцеву лікарню планують помістити на обсервацію 15 осіб, проте ні засобів захисту, ні відповідних умов для цього немає.

«Сьогодні зателефонував головний лікар Новопсковського ТМО Олексій Нестеренко, завідувач терапевтичного відділення, сказав виселити всіх хворих і терміново підготувати місце для обсервації для 15 осіб, яких везуть з-за кордону», – повідомила активістка.

«Відділення зовсім до цього не підготовлене, немає засобів захисту. Вони спочатку дали медикам п’ять халатів, бахіли й рукавички, а потім їх забрали. На сьогодні відсутні засоби захисту у медперсоналу, приміщення не підготовлено, там навіть немає душа, щоб змивати», – додала Ольга.

Як зазначила співрозмовниця, терапевтичне відділення лікарні перебуває під загрозою закриття: місцева громада вже зверталася безпосередньо до Президента з проханням його зберегти: «Ще до карантину ми зверталися до президента з проханням не закривати терапевтичне відділення». Однак, відповіді місцева громада не дочекалася. А тепер влада ухвалила рішення використовувати відділення в якості обсервації.

Активісти припускають, що головний лікар лікарні таким чином може помститися своїм підлеглим за спробу не допустити закриття відділення, реалізовану «за його спиною».

«На цей момент ми просимо будь-якої допомоги», – резюмує Ольга, підкреслюючи, що лікарня не готова приймати людей, можливо, інфікованих Covid-19 – медичний персонал потребує елементарні засоби захисту та дезінфекції, а умов для двотижневої обсервації 15 людей в лікарні не створено.

Крім того, нам стало відомо, що в цей же день на гарячу лінію благодійного фонду «Восток SOS» звернулася ще одна жителька Білолуцька – Галина, яка також розповіла про незадовільні умови для потенційної обсервації в місцевій лікарні: «У самій терапії два умивальники й один туалет. І це на 15 осіб, можете собі уявити? »

За словами Галини, в лікарні відсутні спеціальні пристрої для утилізації відходів після людей, які можуть виявитися носіями коронавірусної інфекції. Що, на її думку, збільшує ризик поширення вірусу в селищі: «Відсутня можливість утилізації, відсутні спеціальні камери для цього. Завтра їх вже привезуть для обсервації, що ми будемо робити?»

«Потрібно заборонити робити тут пункт обсервації. Будівля для цього не пристосована, там немає душу, каналізація в поганому стані, один туалет і той забивається. Немає місця навіть для перевдягання», – додала вона.

За словами мешканців, чиновники, які прийняли рішення про розміщення людей на обсервацію в погано обладнаній лікарні, персонал якої не забезпечено засобами захисту, піддають ризику зараження як персонал лікарні, так і місцевих мешканців. Вони побоюються, що Білолуцьк таким чином ризикує стати одним з великих вогнищ епідемії в Луганській області.


Усі імена в тексті змінені, задля безпеки мешканців, які звернулись на гарячу лінію.


Якщо вам відомо про критичні потреби медиків у закладах охорони здоров’я Луганської та Донецької областей, повідомляйте на гарячу лінію фонду Восток SOS.

Заповнивши відповідну анкету за посиланням: https://cutt.ly/NtHQ6FW
Також ви можете зателефонувати на номер + 38 066 617 14 58
Або написати на e-mail: [email protected]

Восток SOS – це благодійний фонд, який створився у відповідь на російську збройну агресію і вже 6 років допомагає мешканцям постраждалих від війни регіонів. Більше інформації на нашому сайті:
https://cutt.ly/rt2biV8

Восток SOS – Допомагаємо разом!

Новини