Моніторинговий звіт «Рік після деокупації: Херсонщина, Миколаївщина, Донеччина та Харківщина»

Наприкінці жовтня 2023 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» здійснила міжнародну моніторингову поїздку та відвідала 66 деокупованих населених пунктів Херсонщини, Миколаївщини, Донеччини та Харківщини.

За результатами сформовано звіт, в якому представлена інформація щодо:

  • постійної небезпеки, на яку наражаються жителі прифронтових міст і сіл унаслідок активних бойових дій;
  • процесу гуманітарного розмінування та мінної небезпеки;
  • повернення ВПО додому у прифронтові громади, зокрема й повернення родин із дітьми на Херсонщину;
  • руйнування цивільної інфраструктури;
  • процесів відбудови та отримання грошових компенсацій за зруйноване житло;
  • проблеми безробіття серед працездатного населення.

«Що відбувається в населених пунктах після деокупації? Як розгортається процес відбудови та які кроки мають бути втілені першочергово? Моніторингова місія мала на меті дослідити ситуацію за рік після звільнення. За результатами сформували рекомендації, що спрямовані на відновлення доступу до соціальних послуг і забезпечення психологічної підтримки людей, які повертаються у звільнені села, ефективну підтримку сільського господарства та боротьбу з безробіттям, відновлення шкільної освіти та захист прав дітей і представників маломобільних груп населення», – зазначила виконавча директорка фонду Юлія Красільникова.

Ознайомтеся з повним текстом звіту нижче на сторінці.

Публікація підготовлена в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю БФ «Схід SOS» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Новини