Мобільні бригади Дніпропетровщини надають допомогу у місцях компактного проживання ВПО

На Дніпропетровщині команди мобільних бригад Благодійного фонду «Восток SOS» п’ятий місяць поспіль надають психосоціальну та юридичну допомогу постраждалим унаслідок російської агресії. У липні 2023 року спеціалісти та спеціалістки провели 199 індивідуальних і 5 групових консультацій, 16 арттерапевтичних заходів для зниження рівня тривожності та підвищення стресостійкості, а також надали 97 послуг.

Фахівці та фахівчині працюють у МКП, де також проживають люди, евакуйовані командами БФ «Восток SOS» зі прифронтових і деокупованих територій. До вирішення питань переселенців підходять комплексно: допомагають із відновленням документів, отриманням медичних послуг, стабілізацією психоемоційного стану та розв’язанням юридичних питань. 

«Ефективними є заняття з арттерапії – малювання. Кожен може відволіктися від проблем, тривог і переживань. Всі занурюються у світ творчості. У приємній і довірливій атмосфері людина відпочиває від страшного сьогодення. Ми створюємо переважно пейзажі. Заняття проводимо для різних вікових категорій: від дітей до людей старшого віку», розповіла психологиня Тетяна Косова. 

Соціальні працівниці допомагають людям вирішити питання зі втраченими документами, виплатами та пенсійним забезпеченням. За потреби долучається й юридична підтримка.

«Із Херсона привезли жінку, вона мала порушення зору та втратила всі документи. Хотілося якнайшвидше все їй відновити, бо на неї чекав в Умані коханий, – їх розлучила війна. Юристи допомогли відновити документи. Далі відкрили банківський рахунок для пенсії. Я раділа кожному кроку та завжди була поруч. Тепер Жанна нарешті зі своїм чоловіком, я цьому щиро рада», поділилася соціальна працівниця Віра Чернець.

Протягом п’яти місяців мобільні бригади відвідали понад 50 місць, де проживають переселенці. Проєкт реалізується за фінансової та технічної підтримки швейцарського БФ «Solidar Suisse».

Нагадаємо, ви можете створити запит на приїзд команди до вашого міста, територіального центру чи громади. Для цього необхідно зателефонувати на гарячу лінію, що працює з понеділка по суботу (8:00-18:00): 0800 332 614.

Також отримати консультацію можна в месенджерах:

☑️ +38(099) 710 48 72 (вайбер);

☑️ +38(096) 108 60 48 (телеграм).

Новини