Крим став в’язницею для депортації

25 березня 2014 року Російська Федерація окупувала Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Відтоді Росія використовує півострів як в’язницю для українців і кримських татар.

Ми ділимося історіями чоловіків старшого віку та дитини, яких примусово депортували до РФ через Крим.

Богдан, Антон і Олександр проживали в будинку для людей старшого віку. Коли армія рф окупувала Каховку, самопроголошена влада призначила нову директорку центру. Її першим рішенням стала депортація всіх мешканців, йдеться про 200 осіб різного віку, зокрема й тих, які потребують особливого догляду. Трьох чоловіків разом з іншими жителями примусово завантажили в автобуси та перевезли до тимчасово окупованого міста Джанкой. Звідти їх примусово перевезли потягом до Воронежа (РФ).

Крім того, війська РФ депортували дитину з міста Херсон до Криму. Анастасії 15 років, вона – школярка, яка жила в Херсоні з батьками. У вересні 2022 року її учитель виявився колаборантом і поспішно організував поїздку до «оздоровчого табору». Усіх однокласників Анастасії було депортовано до Криму. Повертати неповнолітніх росіяни відмовилися.

Ці та безліч ідентичних історій свідчать про систематичне використання Росією окупованого Криму як тюрми для примусово вивезених і викрадених жителів України.

Якщо Україна деокупує АР Крим і місто Севастополь, у Російської Федерації буде менше можливостей для депортації людей і порушення їхніх прав, бо півострів є одним із ключових стратегічних пунктів для реалізації жоростокої політики окупантів.

Вимагайте міжнародного засудження політики депортації РФ. Увага, дії та достатній тиск може змінити ситуацію та забезпечити свободу тих, хто потерпає від російської агресії.

*Згадані історії зібрані ініціативою «Where Are Our People?».

ZMINA. Центр прав людини

Крим_ SOS

Кримська правозахисна група / Crimean Human Rights Group

Коаліція «Україна. П‘ята ранку» / Ukraine 5AM Coalition

Ukrainian PR Army

Where Are Our People?

Новини