Команда БФ «Схід SOS» здійснила моніторингову поїздку до прифронтових регіонів

11-14 березня 2024 року представники гуманітарного напряму відвідали Запорізьку, Харківську та Сумську області задля визначення потреб місцевих, які постраждали від агресії рф. Завітали зокрема й до транзитних шелтерів і ГУ ДСНС України в Запорізькій області. 

«Команда регулярно здійснює моніторингові поїздки до прифронтових областей. Це дає можливість оцінити поточну ситуацію та потреби, а головне – вчасно на них реагувати. За результатами поїздки вже прийнято рішення щодо надання благодійної допомоги у вигляді продуктових наборів у Харківській і Сумській областях», – зазначила членкиня правління фонду Майя Кузьміна.

У Запоріжжі команда відвідала новий транзитний шелтер «Без меж», відкритий завдяки партнерству БФ «Схід SOS» і БФ «Артак разом до мрії», а також за сприяння Запорізької міської ради та фінансової підтримки Diakonie Katastrophenhilfe. Тут перебуватимуть люди з інвалідністю та представники маломобільних груп населення, евакуйовані зі прифронтових і деокупованих територій. Прихисток розрахований на одночасне розміщення 21 людини. Під час ремонту враховані всі потреби для комфортного використання людьми на колісних кріслах. Перебуваючим надаватиметься психологічна, юридична та соціальна підтримка, гаряче харчування та засоби гігієни. 

Крім того, була проведена зустріч зі керівництвом Головного управління ДСНС України в Запорізькій області, під час якої ми домовилися про співпрацю щодо надання підрозділу необхідної благодійної допомоги. 

На Харківщині відвідали Чугуївський район, а саме Чкаловську селищну територіальну громаду, до складу якої входить одне селище та 17 сіл, 2 з яких повністю зруйновані внаслідок ворожих обстрілів з боку рф. Поспілкувалися й зі керівницею гуманітарного штабу щодо потреб місцевого населення.

Також команда відвідала партнерський транзитний шелтер у місті Суми, відкритий ГО «Плурітон». У ньому зупиняються люди, які повертаються з ТОТ до підконтрольних уряду територій через єдиний діючий пункт пропуску. Після проходження всіх необхідних процедур, люди мають змогу зупиниться в шелтері, що забезпечує гарячим харчуванням і гігієнічними засобами. Зазначимо, що евакуаційні команди фонду допомагають людям дістатися з кордону до місця відпочинку, а зранку – евакуаційним потягом до Києва. Люди в шелтері можуть отримати психологічну, юридичну та соціальну підтримку, а за потреби – домедичну допомогу. БФ «Схід SOS» на постійній основі підтримує шелтер і надає благодійну допомогу у вигляді продуктових наборів, зокрема й для дітей віком до 3 років. 

Моніторинговий виїзд здійснено в межах проєкту «Продовольча безпека, евакуація та правова підтримка постраждалих від російської агресії в Україні» за фінансової підтримки Diakonie Katastrophenhilfe.

Новини