Історії сходу: евакуація чоловіка з інвалідністю з Донеччини до Німеччини

Олександру з міста Дружківка 39 років. Він – людина з інвалідністю I групи, пересувається на колісному кріслі. На початку повномасштабного вторгнення рф певний час жив сам у квартирі на 3 поверсі. 

«Ліфту в будинку немає. Якщо стався би приліт, то мені було би складно вибиратися. Через це переїхав до знайомих у приватний сектор, де й був до березня цього року», – розповів він. 

Чоловік шукав варіанти виїзду, зокрема й за кордон. Із небезпеки його евакуювали до транзитного шелтера «Без меж» у Запоріжжі, який відкрив Благодійний фонд «Схід SOS» у партнерстві з БФ «Артак разом до мрії». Люди, які там проживають, безоплатно отримують комплексну психосоціальну підтримку, гаряче харчування та необхідні засоби гігієни.

Спеціалісти команди БФ «Схід SOS» вже в шелтері допомогли Олександру обміняти банківську картку та зробити закордонний паспорт для виїзду до міста Ганновер у Німеччині. Допомогли й знятися з обліку в військоматі Донецької області та стати на облік у Запорізькій.

Крім того, чоловіка проконсультувала й юристка фонду, вона допомогла списати помилково нарахований борг за комунальні послуги. 

«У комунальній установі переплутали цифру ідентифікаційного коду при поданні документів на стягнення боргу, тож списали борг іншої людини. Юристка все перевірила, допомогла зупинити процес і звернулася до банку щодо повернення коштів. Наразі чекаю на них», – розповів чоловік. 

Найближчим часом Олександр готується до від’їзду до Німеччини, де у спеціалізованому центрі для людей з інвалідністю вже живуть декілька його товаришів. Там постраждалі від війни отримують підтримку та проходять реабілітацію. 

Від початку повномасштабного вторгнення БФ «Схід SOS» врятував понад 80 000 людей. Це число об’єднує десятки тисяч постраждалих від агресії рф доль і родин, яким пощастило опинитися в більш безпечних місцях. Ми підготували серію публікацій #історії_сходу, аби розповідати про врятованих жителів прифронтових і деокупованих територій.

Дякуємо за підтримку Diakonie Katastrophenhilfe, допомога Олександру надана в межах проєкту «Продовольча безпека, евакуація та правова підтримка постраждалих від агресії рф в Україні».
Нагадаємо, БФ «Схід SOS» допоміг Людмилі із селища Новопавлівка, в дім якої двічі влучили ракети рф.

Новини